Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit lahodný jahodový koktejl. Osvěžující nápoj nám přijde k chuti během letních dnů
Pixabay

Jahodové koktejly jsou nejlepší z čerstvých jahod, ale stačí i jahody mražené. Přidáme k nim několik surovin, vše společně umixujeme a lahodný nápoj je připravený. Osvěží nás a zasytí, navíc je plný vitamínů a živin důležitých pro naše zdraví.

Nejlepší jahodový koktejl

Na jahodový koktejl potřebujeme především misku čerstvých jahod, množství je ale relativní - záleží, kolik zrovna máme k dispozici. Pokud sklízíme první jahody a jsou pro nás zatím vzácné, šetříme s nimi. Je-li sklizeň už v plném proudu a jahod máme dostatek, dopřejeme si jich o to více. Výborné jsou i měsíční jahody, pouze sklizeň je pracnější. V zimním období vystačíme s jahodami z mrazničky

Jak připravit koktejl

Jahody odstopkujeme, poté rychle opláchneme a necháme chvíli na cedníku okapat. Pak je vložíme do misky, přidáme vhodné sladidlo (viz níže) a mléčné výrobky, které dají koktejlu tu správnou konzistenci a chuť. Můžeme použít jogurtmléko, smetanu, kefír nebo sojové mléko (případně jiné rostlinné - buď krabicové nebo v prášku). Vše společně důkladně umixujeme tyčovým mixérem (nebo jiným přístrojem, který doma máme).

Čím osladit jahodový koktejl

Jahody jsou chutnější, když je přisladíme. Použijeme med nebo cukr. Další možností jsou banány, které jsou chutným sladidlem a s jahodami se dobře doplňují. Navíc se banány dají v období, kdy dozrávají jahody, koupit za příznivější cenu

Stejným způsobem jako jahodový koktejl připravujeme nápoje z malin, borůvek, banánů nebo ostružin. Chuť bude pokaždé výborná. 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky