Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Na každý správný výlet bychom měli mít v batohu vždy přichystanou svačinu, která nás zasytí a doplní vydanou energii. Na svačinu vybíráme takové pokrmy, které se rychle nekazí a vydrží i teplé počasí.

Období školních výletů dětí se pomalu blíží a pro naše ratolesti pečlivě vybíráme svačinky nutričně vyvážené a především z trvanlivých potravin. Do balíčku se svačinkou bychom neměli opomenout přidat nakrájené ovoce a zeleninu.

Sladké svačiny z ovesných vloček

Z ovesných vloček lze připravit mnoho dobrot, které jsou vhodné jak k snídani, tak i na letní výlety. Dodají nám energii, obsahují spoustu vlákniny a jsou velmi syté. Z vloček chutnají báječně tyčinky, sušenky, buchty a také lívanečky.

Ovocné muffiny a wafle

Jedny z nejoblíbenějších svačin všech dětí jsou rozhodně muffiny nebo pečené wafle. Muffiny můžeme ochutit jak ovocem, tak i zeleninou. Wafle chutnají báječně jednoduše namazané arašídovým máslem nebo domácí marmeládou.

Svačinky na slaný způsob

Svačinky nemusí být vždy pouze nasladko, výživnou svačinou se může stát také namazané pečivo, zapečené toasty, plněné tortilly, wafle, nebo mini kuřecí řízečky. Z listového těsta chutnají skvěle šneci, tyčinky i závin se šunkou a sýrem.

Chutnou a rychlou svačinkou může být plněný croissant, který je hotový za pár minut - naplníme si jej tím, co máme rádi. Inspirujte se následujícím videoreceptem:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více