Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Že jsou ryby zdravé, o tom není pochyb. Některé ryby jsou nepříjemně aromatické a proto méně oblíbené na talíři. Zrovna s tímto problémem si ale umíme poradit a nejedná se o nijak složitou úpravu. Pojďme si říct, jak naložit kapra.

Proč je dobré naložit kapra? Abychom se zbavili typického rybího zápachu. Některý kus je aromatičtější než jiný a proto je naložení kapra zárukou úspěchu. V následujícím článku si řekneme, jak naložit kapra před samotnou přípravou.

Jak naložit kapra 

Možností, jak a do čeho naložit kapra, je několik a zde jsou ty nejpoužívanější:

  1. Kapra je výborné naložit do čistého mléka a nechat odležet v lednici nejlépe do druhého dne. Mléko lze osolit a přidat pár kapek citrónové šťávy.
  2. Kapra můžete také naložit do bílého vína a nechat několik hodin odpočinout.
  3. Zajímavou vůni kapřímu masu dodá pivní lázeň, stačí pár hodin.
  4. Kombinujte. Fantazii se meze nekladou a pokud bude vaše marináda vycházet z některé výše zmíněné suroviny, nemůžete se dopustit chyby. Mléko lze nahradit jogurtem, můžete použít černé pivo, různé bylinky, česnek, cibuli. Záleží jen na vás.

Na závěr přidáme ještě jeden tip v podobě videoreceptu na univerzální česnekovo-medovou marinádu, kterou využijete pro všechny druhy masa. 

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více