Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Jak otevřít šroubovací víčko. Zavařovací sklenice s marmeládou či kompotem nebývá vždy snadné otevřít. Pomůže několik rad
Unsplash

Zavařovací sklenice, které mají šroubovací víčko, jdou občas velmi těžko otevřít, zvlášť pokud je dobře utáhneme při zavařování. Na otevírání lze použít několik jednoduchých postupů, které nám tuto činnost usnadní.

Jakmile začne dozrávat ovoce a narůstat zelenina, přijde na řadu zavařování. Sklenice se šroubovacími víčky nám tuto činnost velmi usnadní, odpadne pracné zavírání víček pomocí zavařovacích hlav - šroubovací víčko stačí pořádně utáhnout a máme hotovo.

Snadné zavírání, ale ztížené otevírání

Potíž může nastat při otevírání - i když jeden drží a druhý se snaží víčkem pootočit, jde to těžko. O otevírání bychom se neměli snažit, pokud máme vlhké ruce, nebo je-li sklenice vlhká od vody, protože by nám sklenice prokluzovala. Naopak vše musí být suché - naše ruce i sklenice. Dokonce to půjde ještě lépe, když si nasadíme gumové rukavice nebo použijeme k přidržení utěrku

Jak si otevírání šroubovacích víček usnadnit

Můžeme vyzkoušet několik způsobů a používat ten, který nám bude vyhovovat nejvíce:

  1. Osvědčeným trikem je poklepat víčko uzavřené sklenice třeba dřevěnou paličkou, vařečkou či lžící. Otevírání by pak mělo jít bez velké námahy.
  2. Další možností je sklenici s víčkem nahřát - i tento postup nám pomůže.
  3. A velmi snadné a rychlé je lehce nadzvednout okraj víčka pomocí pevného nožíku a to tak, aby se pod víčko dostalo trochu vzduchu. Otevírání pak bude záležitostí chvilky, nicméně musíme být velmi opatrní, abychom se nožíkem nezranili.
Tento tip je užitečný  (6x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Iva Trhoňová

nově v eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům