Ovocné kynuté knedlíky

Sladká jídla Doba přípravy: 80 minut 4 názory

Sladká jídla Doba přípravy: 80 minut 4 názory

Suroviny 4-5 porcí

350 g hrubé mouky
20 g (½ kostky) kvasnic
cca 250 ml vlažného mléka
2 lžičky mletého cukru
2 lžíce roztopeného másla
2 žloutky
2 špetky soli
500 g jahod (meruňky, švestky)

Postup přípravy receptu

  1. Smíchejte kvasnice s cukrem. Přidejte polovinu mléka a hrst mouky. Lehce promíchejte a dejte kynout.

  2. Do mísy s moukou smíchanou s dvěma špetkami soli, vylijete nakynuté kvasnice a žloutky rozmíchané s trochou mléka. Míchejte a postupně dolévejte mléko a nakonec máslo. Pečlivě promiste, až se těsto nelepí na vařečku a je vláčné. Přikryjte a nechte kynout na teplém místě až zdvojnásobí objem (asi 40 min).

  3. Výsledné těsto by mělo být hladké, na povrchu nelepivé. Udělejte z něj kuličky, které rukou roztáhnete na placičku. Do té zabalíme ovoce a necháme ještě asi 15 minut kynout.

  4. Ve velkém hrnci nechte vařit vodu s lžící soli a lžící oleje. Knedlíky vaříme 4 - 5 minut, v polovině promíchejte. Po vytažení ihned všechny knedlíky propícháme vidličkou, aby se nesrazily.
    Podávejte posypané tvarohem, cukrem, přelité rozpuštěným máslem
    Místo tvarohu lze použít i mletý mák, ořechy, kakao atd.

Komentáře k receptu Ovocné kynuté knedlíky

Tématické fráze: kynute ovocné knedliky kynuté knedlíky s ovocným přelivem kynuté ovocné knedlíky recept kynuté knedlíky ovocné knedlíky s přelivem recepty na kynuté ovocné knedlíky ovocne kynute knedliky recept na ovocné kynuté knedlíky kynuté ovocné knedlíky půl kila kynuté knedle s meruňka i recept ovocné knedlíky nejlepší recept na kynuté ovocné knedlíky z vody kynuté knedlíky z meruněk kynute knedliky ovocne kynuté knedle s ovocem aby se ovocne kynute knedlíky nesrazily kynuté knedlíky s meruňky ovocne knedliky kymute ovocne kynuté knedlíky recept kynuté knedlíky s přelivem