Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak pěstovat meloun. Poradíme, jak zasadit tuto oblíbenou rostlinu
Zdroj: Pixabay - Punkaset

Letní měsíce máme každý neodmyslitelně spjaté s konzumací sladkého a zároveň osvěžujícího melounu. Malou rostlinku si můžeme sami jednoduše zasadit na zahradě nebo ve skleníku, ale na slunném místě. Poradíme, jak pěstovat meloun.

Vodní meloun je báječná a osvěžující pochoutka, kterou s radostí konzumujeme v letních měsících. Pěstování melounu na zahradě není těžká věc, ovšem je třeba zajistit dostatečně vyživenou půdu a slunné stanoviště. Meloun miluje sluníčko.

Jak pěstovat meloun

Ukážeme vám, jak na to:

  • Základem pěstování melounu je výsev semínek. Začít můžeme koncem března, abychom v květnu mohli vysazovat rostlinky na zahradu. Do menších kelímků nasypeme substrát na výsev a vložíme 3 semínka melounu zhruba půl centimetru pod hlínu. Takto připravená semínka pravidelně zaléváme, aby byla hlína stále vlhká.
  • Během května, jakmile nehrozí mrazíky, vysadíme rostlinky do zahrady. Vložíme je do zkypřené půdy, do jamky navíc přidáme hnůj a řádně rostlinku zahrneme hlínou.
  • Meloun si vyžaduje co nejvíce slunné stanoviště a také velký přísun vody. Zalévat bychom měli rostliny 2–3 x během dne a jednou k večeru, k tomu používáme odstátou vodu, nikoli ledovou.
  • Na zralý plod se můžeme těšit koncem srpna - poznáme jej tak, že po zaklepání duní. Dalším znakem zralosti je žlutá skvrna na spodu melounu.

Meloun si vyžaduje dávku trpělivosti s pěstováním, ovšem tato práce s rostlinami se nám vrátí na lahodných plodech osvěžujícího ovoce. Jaké jsou vaše zkušenosti s pěstováním melounu? Napište nám do komentáře.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více