Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak uvařit hrnkové knedlíky. Nejrychlejší knedlíky, které hravě zvládne i začátečník
Zdroj: Top recepty

Hrnkové knedlíky jsou jednoduché. Jejich příprava je záležitostí chvilky, zvlášť pokud použijeme mikrovlnnou troubu. Oblíbené recepty z našeho receptáře nás naučí jednoduché a rychlé postupy, jak si s hrnkovými knedlíky poradit.

Knedlíky pro rychlé vaření

Kdy se pustit do vaření hrnkových knedlíků? Když pospícháme, potřebujeme mít rychle uvařeno, stačí nám menší množství uvařených knedlíků nebo když si netroufáme na knedlík vařený ve vodě či v páře. A možná si je nakonec tak oblíbíme, že příště budeme vařit opět hrnkové.

Čím kypřit těsto na knedlíky

Některé knedlíky kypří sníh z bílků, jiné kypřící prášek a další používají sníh i kypřící prášek společně. V receptáři máme recept na hrnkové knedlíky s čerstvým  i sušeným droždím, takže každý si může vybrat, co mu vyhovuje a chutná nejlépe. Těsto lze vylepšit přidáním nakrájené petrželky či uzeniny nebo nastrouhané mrkve. 

Vaření knedlíků

Hrnky s rovnými stěnami nejprve důkladně vytřeme tukem a pak do nich vložíme těsto, které je řidší. Těsto bude během vaření nabývat na objemu, proto hrnky zaplníme jen do dvou třetin. Poté hrnky s těstem vložíme do hrnce voda by měla sahat pouze do dvou třetin výšky hrnků. Za mírného varu knedlíky uvaříme. 

Hotové knedlíky

Špejlí vyzkoušíme, zda jsou knedlíky správně uvařené. Aby nám šly lépe vyklepnout, pomůžeme jim ostrým nožem, kterým projedeme kolem knedlíku. Po vytažení je nakrájíme nití nebo v kráječi na plátky. V našem receptáři najdeme další zajímavé recepty na hrnkové bezlepkové knedlíky.

Kdo chce, může knedlíky "uvařit" v mikrovlnné troubě - bude to ještě rychlejší. Můžeme do ní umístit více hrnků naráz - rovnoměrně je narovnáme na otočný talíř, stejně daleko od středu. Jinou možností je vložit těsto do formy na bábovku. Během několika minut budou knedlíky hotové. Použití je stejné jako u ostatních knedlíků

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky