Houskový knedlík z hrníčku

Přílohy Doba přípravy: 40 min. 2 názory

Přílohy Doba přípravy: 40 min. 2 názory

Suroviny

Těsto:
3 bílé housky (nejlépe den staré)
4 vajíčka
3/4 l polotučného mléka
500-600 g (dle potřeby) polohrubé mouky
2 čaj. lž. kypřícího prášku
sůl
sušená či čerstvá petrželka
kousek másla na vymazání

Postup přípravy receptu

  1. Housky nakrájíme na menší kostky do mísy. Přidáme mléko a žloutky. Promícháme a necháme housky nasát. Poté přidáme mouku, kypřící prášek, sůl a petrželku. Všechny ingredience promícháme, přidáme ušlehané bílky. Pokud je těsto moc husté přidáme trochu mléka.

  2. Vymažeme máslem a vysypeme moukou větší hrnky (cca 300 ml objem). Nejlepší jsou s oblým dnem, protože knedlík jde pak lépe vyklopit. Těsto dáme asi do 3/4 hrníčku, jelikož nám vyběhnou.

  3. Do velkého hrnce naskládáme hrnky s těstem a přidáme vodu, kterou nalijeme tak, aby sahala k půlce hrníčku. Vaříme pod pokličkou asi půl hodiny. Před tím, než je vyndáme, zkusíme špejlí, jestli jsou hotové. Pokud se těsto nelepí, tak knedlíky můžeme vyndat a vyklopit.
    Knedlíky se dají podávat jak k omáčkám, tak k masům.

Poznámka od kuchařky

Receptů je sice několik ale tento recept je od mojí maminky a vždycky se mi povedou. Jsou rychlé a jednoduché.

Komentáře k receptu Houskový knedlík z hrníčku

Tématické fráze: houskové knedlíky z kypřícího prášku houskový knedlík z kypřícího prášku houskový knedlík v hrnečku knedlíky z kypřícího prášku houskové knedlíky z hrnečku houskový knedlik do hrnečku knedlík z kypriciho prasku knedlík do hrníčků houskové knedlíky vařené v hrníčku houskové knedlíky v hrnečku houskový knedlík vařený v hrníčku houskový knedlík v hrníčku houskový knedlík s kypřícího prášku houskovy knedlík z hrníčku knedlíky s kypřícího prášku houskové knedlíky do hrnečku karlovarský knedlík na hrníčky houskové knedlíky v hrníčku karlovarský knedlík do hrnečku knedlik z hrnicku