Hrnkové knedlíky s petrželkou

Přílohy Doba přípravy: 45 minut 3 názory

Přílohy Doba přípravy: 45 minut 3 názory

Suroviny 4-5 porcí

1/2 hrnku polohrubé mouky
1/2 hrnku dětské krupičky
1 hrnek mléka
1/2 lžičky soli
1/2 lžičky kypřícího prášku
1/2 lžičky jedlé sody
1 větší nebo 2 menší vejce
hrst drobně pokrájené petrželky
4 starší rohlíky nebo housky
máslo na vymazání hrnků

Postup přípravy receptu

  1. Rohlíky nebo housky pokrájíme na kostičky a dáme do mísy. Přidáme mouku, krupičku, sůl, kypřící prášek, jedlou sodu a jemně pokrájenou petrželku. Společně promícháme, přidáme žloutek s mlékem a znovu zamícháme, až vznikne kompaktní hmota. Z bílků vyšleháme tuhý sníh a ten lehce do těsta vmícháme.

  2. Hrnky vymažeme máslem a cca do 2/3 naplníme těstem na knedlíky. Dáme do hrnce s trochou vroucí vody a necháme 30 minut vařit. Hotové knedlíky vyklopíme z hrníčků a nakrájíme.

Poznámka od kuchařky

Petrželku lze samozřejmě vynechat. Můžeme použít i celozrnné pečivo a mouku pro zdravější variantu.

Komentáře k receptu Hrnkové knedlíky s petrželkou

Tématické fráze: hrnkové knedlíky knedlíky s rohlíkem a petrželkou rychlé hrnkové knedlíky knedlík z kypřícího prášku a petrželkou petrzelove knedlíky do hrnicku petrzelove knedlíky houskovy hrnkovy knedlik videorecept petrželkove knedlíky do hrnecku houskový knedlík s kypřícím práškem a petrželkou zdravé knedlíky s petrželkou knedlík z kypřícího prášku a petrželkou a rohlíkem hrnkove knedlíky z dětské krupice hrnkove housky housky hrnkové housky z polohrubé mouky hrnkove knedliky s detske krupice s petrzeli petrželové knedlíky v hrnku knedlik se sodou knedlíky se jedlou sodou knedlíky hrnkové