Houskové knedlíky v hrníčkách

Suroviny

6 housek
50 g másla
2 vejce
300 ml mléka
80 g hrubé mouky
sůl
máslo na vymazání hrníčků

Postup přípravy receptu

 1. Housky pokrájené na drobné kostičky zvlhčíme mlékem s rozkvedlaným žloutkem, solí a rozehřátým máslem, lehce promícháme a necháme prosáknout. Do housek vmícháme polovinu dávky mouky, tuhý sníh z bílků a zbytek mouky.

 2. Těsto vložíme do čtyř 1/4 litrových hrníčků, dobře vymaštěných na dně i po stranách rozehřátým máslem, vložíme je do hrnce s vařící vodou a přiklopíme pokličkou tak velkou, aby pokryla všechny hrníčky. Hrnec přiklopíme také pokličkou a vaříme asi 35 minut.

Komentáře k receptu Houskové knedlíky v hrníčkách

 • dynysek dynysek

  kurkumino:

  Odpovědět

 • kurkumino kurkumino(neregistrovaný)

  No a jak je pak vyndat z hrnečků?

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak, aby tady tomu receptu bez fotečky nebylo smutno, tak jsem je uvařila. Jsou podobné těm mým v hrníčcích a taky moc dobré. Ke znojemskému guláši byly vynikající.;-) Dávám plusík!:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: knedlíky vařené v hrníčku knedlík v hrníčku knedlíky v hrníčku houskové knedlíky vařené v hrnečku knedlik vareny v hrnicku kynuté knedlíky v hrnečku houskové knedlíky v hrnečku houskový kynutý knedlík vařený v hrnečku kynuté knedlíky v hrníčku houskové knedlíky knedliky z hrnicku hrníčkové houskové knedlíky hrníčkový houskový knedlík knedlíky vařené v hrnečku houskové knedlíky do hrnečku houskovy knedlik do hrnecku houskové knedlíky nekynuté knedlik z hrnicku kynuty knedlik v hrnicku knedlík do hrníčku