Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak vytvořit vzory na vejcích barvených v cibulových slupkách? Využijete přírodniny a silonky
Zdroj: Toprecepty-recepty73

Vejce barvená v cibulových slupkách jsou vděčnou a levnou technikou barvení velikonočních vajíček. Poradí si s ní opravdu každý a výsledek rozhodně stojí za to. Poradíme, jak vytvořit krásné vzory.

Pro barvení vajíček v cibulových slupkách je důležité nashromáždit dostatečné množství suchých slupek z klasické i červené cibule. Poté je postup velmi jednoduchý. Slupky zalijeme vodou s trochou octa a soli, aby vajíčka nepopraskala. Přidáme opatrně očištěná vejce a vaříme 10-20 minut podle požadované sytosti barvy. Krásně lesklých vajíček docílíme potřením obarvených vajec špekem nebo sádlem. Rádi byste však na vajíčku vykouzlily zajímavý vzor? Poradíme, jak na to. 

Jak docílit přírodního vzoru 

Vajíčka zdobená větvičkou, lístkem, nebo květem jsou krásná a elegantní. Zároveň je to pro nás do poslední chvíle překvapení, protože nikdy přesně nevíme, jak se nám vzor otiskne. Potřebný materiál nalezneme v přírodě. Můžeme použít obyčejné stéblo trávy, lístek, kapradinu, květ sedmikrásky, nebo čtyřlístek. Pak už potřebujeme jen staré silonové punčochy, nebo gázu a provázek.

  1. Na odmaštěná syrová vejce přiložíme přírodniny dle naší fantazie.
  2. Celé vajíčko obalíme punčochou, nebo gázou.
  3. Stáhneme a zajistíme provázkem, aby se vzor nehýbal.
  4. Poté vaříme v cibulových slupkách podle návodu výše. 

Přírodní barvení velikonočních vajíček

Pokud byste rádi vyzkoušeli jiné barevné varianty, máme pro vás inspiraci v podobě video-návodu níže. Využijeme borůvky, červenou řepu, nebo kurkumu, a snadno tak docílíme krásných sytých barev

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více