Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zařizujete domácnost a nevíte, jaké utěrky koupit? Poradíme
Zdroj: Pixabay, Hans

Utěrky jsou v kuchyni velmi důležité. Kromě toho, že zdobí a dotvářejí interiér kuchyně nebo jídelny, mají především praktický úkol - a ten zvládnou, pokud jsou z dobrého materiálu. Utíráme s nimi nádobí, ale slouží také k zakrytí potravin.

Správný materiál na utěrky je pevný, savý, měkký, stálobarevný a dobře se udržuje. Nesmí pouštět chloupky. Ušmudlaná a zmačkaná utěrka zničí dojem i z jinak krásně zařízené kuchyně. Pro rychlé použití slouží papírové utěrky, které po použití s klidem vyhodíme. Ale látková utěrka je top.

Jaké utěrky jsou nejlepší

Materiálů na výběr je dost. Zjistili jsme jejich výhody i některé nevýhody. Nejdůležitější vlastností je savost. Tu zaručí přírodní materiály - bavlna a len.

  1. Naše babičky měly většinou lněné utěrky, ty jsou nejkvalitnější. Mívají tlumené elegantní barvy, staly se známkou luxusu. Výhodou je barevná stálost a možnost vyvářky při praní. Častým praním se stávají měkčími a poddajnějšími. Nevýhodou může být nutnost žehlení. 
  2. Tradiční bavlněné kanafasové utěrky jsou velmi příjemné na dotyk, protože jsou měkké. Bývají v širokých barevných škálách, takže vytvoří hezký barevný doplněk vaší kuchyně spolu s chňapkami, závěsy a dalšími doplňky. Nevýhodou se někomu může zdát nutnost žehlení, ale je jednodušší než u lněných.
  3. Také bavlněné vaflové utěrky patří k oblíbeným. Jsou elegantní, příjemné na dotyk a výborně sají tekutinu. Vyznačují se též širokou barevnou škálou, takže sluší každé kuchyni.
  4. Někdo nedá dopustit na froté utěrky, které jsou měkoučké, dobře se perou a nemusí se žehlit. Nevýhodou může být, že časem pouští chloupky.
  5. Kdo si potrpí na designové zařízení bytu, může se realizovat i při koupi utěrek. Bývají z tenké bavlny s potiskem. Slouží více na ozdobu, protože potisk se časem opere. Oblíbeným potiskem je cibulák.

Tak dobře vyberte a ať vám utěrky slouží dlouhá léta.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více