Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Papriky pěstujeme v mnoha odrůdách, které se liší velikostí rostlin i jejich nároky na teplotu. Rozdíly jsou v chuti, tvaru, barvě i velikosti plodů. Vhodné odrůdy pro pěstování vybíráme také podle teplotních podmínek, ve kterých žijeme.

Papriky jsou na teplotu náročnější více než rajčata a okurky. Pokud nežijeme v teplých oblastech naší země, nejspíš bude vhodnější pěstování v krytých prostorách. Paprikám se bude dařit ve fóliovníku i ve skleníku. Vegetační období paprik je dlouhé. Semena vyséváme už od konce února do poloviny března. 

Proč se sází papriky po dvou

Rostliny nedorůstají do takových velikostí jako rajčata, přesto jsou některé odrůdy v dobrých podmínkách poměrně vzrůstné.

  • Papriky můžeme sázet buď po jedné nebo po dvou sazenicích na jedno stanoviště. Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici.
  • Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor - na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.
  • Při venkovních výsadbách má vysazování paprik po dvou větší význam, protože rostliny bývají vystaveny deštivému nebo větrnému počasí. Je-li třeba, raději k nim ještě umístíme kolíky.

Papriky potřebují dostatek živin, vláhy a sluníčka. Při zalévání nevadí pokropit celé rostliny - tím se zálivka paprik liší od zalévání rajčat, která jsou při vlhku náchylná na šíření houbových chorob.

Když se vám papriky vydaří, můžete z nich připravit celou řadu dobrot, hodí se ke grilování i k pečení:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více