Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kdo by nemiloval čerstvě upečené rohlíky obložené vším, co máme rádi. Pokud však nemáte možnost si pro ně každé ráno zaskočit do obchodu, zkuste si je jednoduše upéct doma. A že máte strach z tvarování? Nemusíte. Máme pro vás jednoduchý videonávod.

Čerstvě upečené rohlíky právě vytažené z trouby. Že už se vám teď sbíhají sliny? Tak proč si je nepřipravit? Ačkoliv může působit pečení rohlíků složitě, není tomu tak. Stačí mít jen dobrý recept na rohlíky, správný návod na tvarování a nemůže se nic pokazit. Zkuste to podle nás a sami uvidíte, jak je to jednoduché. 

Jak na snadné tvarování rohlíků? 

Tvarování rohlíků je se správným návodem doslova hračka. 

  1. Připravíme si těsto na rohlíky podle oblíbeného receptu a vyválíme jej do kruhu, který následně rozdělíme na 8 stejných dílů (trojúhelníků). 
  2. Každý trojúhelník ještě trochu vyválíme a vytvoříme rohlík tak, že trojúhelník začneme rolovat postupně od nejdelší strany po cíp
  3. Vytvořený váleček ohneme do oblouku - do tvaru rohlíku a jednotlivé kousky potřeme rozšlehaným vajíčkem. Můžeme je ještě posypat mákem, kmínem nebo solí. 

Z těsta nemusíte tvořit jen rohlíky 

Těsto na rohlíky nemusí nutně sloužit jen k tvarování rohlíků. Snadno z něj vytvoříte například bagety, pletýnky, housky nebo nadýchané kaiserky

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více