Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak si vyrobit ovocnou šumivou bombu, která vytvoří z každého nápoje originální drink
Zdroj: Pixabay, Gabriele M. Reinhardt

Přemýšlíte, jak si zpestřit nápoj a takové jahody v sektu už vás příliš neberou? Nebo chcete vykouzlit z obyčejné vody něco extra? Pak musíte vyzkoušet šumivé ovocné bomby, které vám připraví nevšední podívanou a ještě si (podle vybraného nápoje) mohou pochutnat i děti.

Šumivé ovocné bomby jsou perfektním zpestřením jakéhokoliv nápoje. Skvěle se hodí do vína, šampaňského, šťávy, džusu, alkoholického koktejlu, ale i jen tak do vody, proto si mohou užít krásnou podívanou a zároveň si vylepšit jakýkoliv nápoj nejen dospělí, ale i děti. Co všechno budete potřebovat a jak na to? 

  • Připravte si lyofilizované ovoce (mrazem sušené) cca 20-25 g, 1 lžíci cukru, 1 lžíci jedlé sody a 1 lžíci kyseliny citronové, pár kapek přírodního aroma, 2 kapičky vody, a pokud chcete mít skutečnou podívanou, tak i lžičku jedlých třpytek
  • Vše kromě vody rozmixujte, poté přidejte 2 kapičky vody a znovu rozmixujte. Vznikne vám hmota, kterou naplňte jakékoliv menší formičky a pořádně ji do nich vmáčkněte. Poté už jen stačí vzniklé bomby opatrně vyndat. 

Pokud budete vyrábět ovocné šumivé bomby ve větším množství, můžete je uchovávat v uzavíratelné krabičce. Lze je také využít jako skvělý a nevšední jedlý dárek. Stačí, když bomby zabalíte do celofánu, nebo do nějaké hezké krabičky a  krásný dárek, kterým potěšíte děti i dospělé, je na světě. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více