Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Levandule ve svých nádherně zbarvených květech skrývá neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Naučte se proto mnohostranně využívat přírodní sílu tohoto fialového zázraku a ozdravte jím nejen svoje tělo, ale i psychiku. S levandulí coby léčivým prostředkem se lze setkat v různých podobách, z nichž všechny mají vysoce blahodárný vliv na celkové zdraví člověka.

Levandule ve svých nádherně zbarvených květech skrývá neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Naučte se proto mnohostranně využívat přírodní sílu tohoto fialového zázraku a ozdravte jím nejen svoje tělo, ale i psychiku. S levandulí coby léčivým prostředkem se lze setkat v různých podobách, z nichž všechny mají vysoce blahodárný vliv na celkové zdraví člověka.

Je dokázáno, že vůně levandule, tedy její silice, pozitivně působí nejen na psychické rozpoložení člověka, ale také na jeho fyzický stav – tato rostlinka by proto neměla u vás doma chybět. Stejně dobrou službu vám prokážou i sušené květy, nať či celé trsy levandule.  Sušené květy si pro klidný a zdravý spánek vložte do polštáře nebo si pořiďte levandulový bylinný polštářek. Kvítky si též můžete provonět koupel - napuštěná vana plná fialových lístečků působí nejen relaxačně, ale navíc podpoří krevní oběh a zregeneruje tak celé tělo. K dostání jsou také speciální přírodní mýdla s kousky této bylinky.

Ze sušených květů je výborný domácí bylinkový čaj, který dokonale zmírní negativní projevy stresu a nervozity, jakými jsou bolesti hlavy, třes končetin, nespavost, nesoustředěnost či hysterie. Levandulový čaj pozitivně působí i na činnost vnitřních orgánů, především jater a žlučníku.  Silnější vývar je pak účinným desinfekčním prostředkem, který oceníte především při léčbě aftů, oparů, vřídků a jiných zánětů v dutině ústní.

Sušená levandule ve svazcích se stane nejen krásnou interiérovou dekorací, která příjemně provoní celý váš byt, ale také skvělým repelentem, který vás ochrání před obtížným hmyzem. Charakteristické aroma levandule nebude vonět především mouchám a komárům; pověsíte-li si kytičku do skříně či spíže zbavíte se i nevítaných šatních a potravinových molů.

Pro vnější užití se levandule používá nejčastěji ve formě olejů. Vonné masáže a potírání olejem napomáhají při revmatu, migréně, zánětech šlach, bolestech svalů a kloubů a po úrazech. Levandulový olej léčí infekční rány, povrchové vředy, záněty a nejrůznější mykózy. Olej je také více než vhodný ke smyslným masážím, které zvláčňují pokožku a osvěžují tělo i mysl.

Masáž levandulovým olejem působí jako aromaterapie. Stejný vliv mají i éterické oleje, které se hodí pro užití do aromalamp i pro inhalace. Levandulové oleje mají desinfekční účinky, takže vzduch příjemně vyčistí, což oceníte nejen v období chřipek. Levandulové aroma navíc tlumí kašel, zmírňuje migrénu, projevy alergie i astmatu, uvolňuje svaly a má celkový regenerační a relaxační účinek. K dostání jsou nejen éterické oleje, ale i levandulové svíčky.

Využívejte ozdravných sil přírody a budete fit po celý rok.

Komentáře

Pavla Bellis

29. 8. 2013 22:50

Levandule je neskutečná. Její esenciální olej je můj nejoblíbenější, je naprosto univerzální, hlavně má silné antimikrobiální účinky. Už nekupuju 10ml lahvičky - naposled jsem si objednala 100 ml a můžu být zas na chvilku v klidu :) O jejích účincích (a nejen o nich) jsem se rozepsala na našich www.levandule.dify.cz - pročtěte, zkuste a nebudete litovat!

Bláža

24. 10. 2012 20:39

:-8:-D:-))

Iva

9. 10. 2012 17:00

:yes:

rebeka

9. 10. 2012 15:39

evik25: to teda upřímně závidím a obdivuji tvoji šikovnost;-):-):yes: máš pravdu.. levandule je úúžasná:yes::yes::-K:-)

evik25

7. 10. 2012 19:10

levanduli mám na zahrádce ohromný keř a každý rok sklízím na zimu a suším, pak vyrábím různé ,,voňavé" dekorace.Je to úžasná bylina s nádhernou vůní :-8:-8:-8:-K:-K:-K:-K

Ivana79

6. 10. 2012 10:51

Máme na záhrade levandulu,som rada že som sa zase niečo nové dozvedela:-)

Majdula

5. 10. 2012 12:33

:yes:

Přidat komentář

Přidat komentář


Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům