Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Medovníkové koule: Skvělé cukroví jen ze 3 ingrediencí zvládnete i bez pečení!
Zdroj: Toprecepty

Odevšad na vás vykukují hromady vánočního cukroví a vy ještě nemáte nic? Nezoufejte, nabídneme vám dnes delikatesu, kterou můžete, ale také nemusíte péct. Medovníkové koule se totiž dají připravit na několik způsobů a žádný není špatný!

Z medových plátů  

V chuti připomenou oblíbený medovník a podobně se také dělají. Na pravé domácí medovníkové koule je potřeba nejdříve upéct medové pláty, podobně jako na medovník. Je to ale snadné. Těsto ze všech potřebných surovin jen uhnětete, vyválíte na plát, upečete ve středně vyhřáté troubě a vychladlé nastrouháte nebo rozmixujete. Zkuste to třeba podle našeho videa:

Chcete-li si práci usnadnit, můžete medové pláty koupit hotové. Pak už jen stačí k nastrouhaným plátům přidat Salko a máslo. Zhruba na 800 g nastrouhaných či rozmixovaných medových plátů potřebujete jedno 250g máslo a jedno Salko. Část medové „strouhanky“ si odložte bokem. Zbytek spolu s máslem a Salkem smíchejte dohromady v jednu kompaktní hmotu. Tu je potřeba nechat v lednici vychladit nejméně dvě hodiny, ale klidně přes noc. Poté navlhčenýma rukama tvarujte koule či kuličky a obalujte je v odložené „medové strouhance“, nebo klidně v mletých oříšcích. Tohle nepečené cukroví vám nedá moc práce, ale sklidíte za ně značné ovace! Jedinou potíží je, že hotové medové pláty nejsou vždy a všude k sehnání. V takovém případě je klidně nahraďte ruměnkami, které seženete vždycky, anebo jinými neplněnými perníčky. Chuť pak může být malinko jiná díky perníkovému koření, ale to nevadí. I tak nakonec uděláte parádní cukroví skoro bez námahy!

 

Témata: Vánoce, cukroví, med, medovník

Recepty k tomuto článku

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář


Máma v kuchyni

v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům