Brusinkový moučník

Suroviny

350 g hladké mouky
4 lžíce prášku do pečiva
75 g moučkového cukru
2 vanilkové cukry
100 g másla
1 vejce
200 ml mléka
brusinková marmeláda
bílá čokoládová poleva
kandované brusinky

Postup přípravy receptu

  1. Utřeme máslo s cukrem - moučkovým i vanilkovým. Přidáme vejce a postupně zapracujememléko a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Vznikne tužší těsto, které rozetřeme do vymazané a strouhankou vysypané formy, nebo hlubšího plechu.

  2. Do těsta si naznačíme důlky - podle počtu porcí, které po upečení budeme krájet. Do každého důlku dáme lžičku brusinkové marmelády.

  3. Upečeme ve vyhřáté troubě.

  4. Vychladlý moučník poprášíme moučkovým cukrem a nakrájíme na kostky. Do každého důlku s marmeládou kápneme bílou čokoládu a přidáme pár kandovaných brusinek.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem našla na internetu a upravila jsem si ho.

Moučník je velmi křehký a není moc sladký.

Komentáře k receptu Brusinkový moučník

Tématické fráze: brusinkový moučník brusinky recepty brusinky recepty moučníky kandované brusinky brusinkový dezert moučník organismus brusinkové moučniky moučník s brusinkovou marmeladou moucnik organizmus brusinkoý moučník recept moučník z brusinkové marmelády pecivo s brusinkovou marmeladou kandované brusinky-recepta recept dezert brusinky brusinkové kostky v bílé čokoládě recept brusinky moučník recepta s marmeládou sušené brusinky moučník brusinky recept moučník s brusinka