Medovník by Tescoma

Suroviny

Těsto:
450 g hladké mouky
2 vejce
150 g cukru moučky
100 g rozpuštěného másla
6 lžic medu
2 lžíce mléka
1 lžička jedlé sody
trochu perníkového koření
Krém:
150 g másla
150 g cukru moučky
1 vanilkový pudink
250 ml mléka
Krém:
0,5 l zakysané smetany
2 lžičky instantní kávy
100 g cukru moučky
černý čaj
mleté ořechy

Postup přípravy receptu

 1. Všechny suroviny na těsto kromě mouky smícháme a mixujeme minimálně 10 minut v hrnci nad parou, dokud nám směs nezhoustne. Po sundání z páry pomalu přidáváme mouku a těsto pořádně zpracujeme. Až je těsto vláčné, zabalíme jej do potravinové fólie a necháme 30 minut odležet v pokojové teplotě.

 2. Po odležení rozdělíme na 4 (příp. i více) částí. Každou z nich rozválíme na tenkou placku a na pečicím papíře pečeme v troubě na 180°C cca 5 minut. Po upečení a mírném vychladnutí si vyřežeme (pomocí formy či pokličky či čehokoliv jiného) pláty na medovník. Odřezky rozemeleme, tuto směs poté použijeme na "obalení" medovníku.

 3. V 250 ml mléka smíchaném s 150 g cukrem moučkou si uvaříme vanilkový pudink. Ještě do teplého pudinku přidáme máslo a rozšleháme.

 4. Do 0,5 l zakysané smetany si přidáme instantní kávu a cukr. Mně osobně tohoto krému ještě zbylo, takže jsme ho potom dojedli, protože nám velmi chutnal. Možno však udělat i z méně než 500 ml zakysané smetany.

 5. Jednotlivé pláty na medovník si pokapeme vychladlým černým čajem. Poté natřeme plát jedním z krémů, posypeme ořechy a přiložíme plát druhý. Ten opět pokapeme vychladlým čajem a natřeme druhým krémem, posypeme ořechy a přiložíme další plát. Takto střídáme krémy dokud nám nezbudou žádné pláty.

 6. Celý medovník (vrch, boky) si potřeme jedním z krémů, já osobně potírala krémem 2, protože mi ho hodně zbylo. Na potřený medovník nasypeme směs z odřezků tak, aby nebyl vidět ani krém, ani pláty medovníku.

 7. Tento hotový dezert necháme odležet v lednici, aby nám jednotlivé pláty změkly a medovník se dobře krájel. Doporučuji nechat odležet přes noc.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem objevila v magazínu Tescoma, proto jsem ho nazvala Medovník by Tescoma.

Komentáře k receptu Medovník by Tescoma

 • maiva maiva

  Určitě dobrý, jako všechny medovníky:-p:yes:, ale u nás co je s pudinkem tak nefrčí:-S

  Odpovědět

Tématické fráze: tescoma recepty teskoma schutí tescoma.cz recepty tescoma schuti recepty tescoma recepty moučníky tescoma.cz teskoma recepty nova.cz tescoma recepty www tescoma cz recepty teskoma nova.cz/tescoma teskoma schuti recepty tescoma schutí recepty www tescoma cz teskoma vaří www teskoma schuti cz nova cz - teskoma schutí nova.cz/teskoma teskoma.cz tescoma schuti cz