Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Speciality ruské kuchyně – pelmeně, boršč a další ruské recepty

Speciality ruské kuchyně – pelmeně, boršč a další ruské recepty

Od pečených labutí na carském dvoře k náhražkám amerických lahůdek a potravinám na příděl. Historie ruské kuchyně je kostrbatá, tradiční jídla jako pelmeně nebo boršč ale přežijí všechno. Jednou z absolutních ruských klasik je hovězí stroganov. Hovězí svíčková se nakrájí na nudličky, zprudka se orestuje, a pak se k ní přidá cibule, žampiony, rajčata nebo protlak, nakládané okurky a smetana. V rusku se k tomuto „minutkovému guláši“ jedí brambory, ale je možné podávat jej i s rýží.

Rusové jsou podobně jako Češi polévkový národ. Zeleninový nebo i masový boršč je klasika, stejně tak rybí polévka zvaná soljanka. Oblíbené jsou rovněř krémové polévky s nudlemi a zeleninou, například od Tatarů převzatá lapša.

Pelmeně jsou taštičky z tenkého těsta plněné kořeněnou masovou směsí. Pirohy jsou rovněž taštičky, vyrábějí se ze slaného těata a plní se i bramborami nebo zelím. Podávají se vařené a bez ničeho, zatímco pelmeně bývají na talíři zalité smetanou. Stejně tak se servírují i vareniky, které se zase liší tím, že mohou být připravené i nasladko. A když už jsme u sladkých pochoutek, Rusové milují bliny – palačinky z pohankové mouky, nebo také syrniky, což jsou tvarohové lívance podávané s medem a smetanou.

Více

1 2 3 4

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více