Nápoj z červené řepy

Suroviny

Přísady na 4 sklenice.
150 g zakysané smetany
0,5 l šťávy z červené řepy
1/2 svazečku kopru
sůl
bílý pepř

Postup přípravy receptu

 1. Rozmícháme zakysanou smetanu a přidáme šťávu z červené řepy. Ochutíme solí a pepřem. Nápoj nalijeme do sklenic a ozdobíme koprem.

 2. Červená řepa navozuje pocit štěstí, protože obsahuje velké množství kyseliny listové a podporuje tvorbu hormonů. Kromě toho zbavuje kyselostí a odvodňuje.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: časopis Claudia.

Komentáře k receptu Nápoj z červené řepy

 • Jaruna18 Jaruna18 (autorka receptu)

  To je pravda,že šťáva je sladká.Tenhle nápoj se musí osolit a trochu opepřit.Potom je to lahodné.:-p

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Do šťávy z červené řepy přidávám šťávu z jablíčka a pomeranče. Když jsem poprvé šťávu z červené řepy pila, tak jsem nechtěla věřit jak je sladká. Se zakysanou smetanou může být velice dobrá.:-p Dlouho jsem měla ke šťávě z červené řepy odpor. Nemohla jsem ji spolknout. Nevím proč. A přitom je dobrá a sladká jak med. Jenom se musí smíchat s jiným ovocem nebo zjemnit se zakysankou.:-p:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Také koukám, co je možné a vypadá to dobře:yes:+

  Odpovědět

 • Marta Marta

  koukám:-O, co všechno je možné, zajímavé:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: stava z cervene repy koktejl z červené řepy červená řepa jablko a mrkev recepty z červené řepy červená řepa recepty červená řepa koktejl červená řepa, mrkev, jablko červená řepa šťáva nápoje recepty červená řepa jablko mrkev stava z cervene repy recepty recepty nápoje koktejl z řepy recept šťáva z červené řepy štáva z červené řepy a jablek koktejly z červené řepy červená řepa a zdraví šťáva z červené řepy recept červená řepa, jablko, mrkev recepty z řepy