Kuřecí kousky v pepřové omáčce

Suroviny

3 stehenní řízky
1-2 jarní cibulky
100 ml smetany ke šlehání
150-200 ml drůbežího vývaru
1 lžíce hladké mouky
1/2-1 lžička čerstvě mletého barevného pepře (nebo podle chuti)
1 lžička hrubozrnné hořčice
1 lžička mleté papriky
2-3 lžičky nakládaného zeleného pepře
sůl
olej

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí maso nakrájíme na kousky. Zakápneme olejem, přidáme sůl, papriku a mletý pepř. Zamícháme a necháme půl hodiny odpočinout. Poté je zaprášíme moukou a zamícháme.

  2. V pánvi rozehřejeme olej a maso zprudka opečeme. Zalijeme vývarem, přidáme hořčici, nakrájenou cibulku i s natí a cca 8-10 minut povaříme.

  3. Do smetany odebereme trochu omáčky, promícháme a vlijeme k masu. Přisypeme zelený pepř a chvíli povaříme. Omáčku dochutíme, měla by výrazně chutnat po pepři.

  4. K omáčce se hodí různé přílohy, těstoviny, rýže, noky hranolky, nebo opečené brambory. My měli bramboráčky.

Komentáře k receptu Kuřecí kousky v pepřové omáčce

Tématické fráze: kuřecí maso s pepřovou omáčkou pepřová omáčka recept recept z kuřecího masa na peprovi omacce kuřecí kousky v s pepřovou omáčkou postup pepřové omáčky kuřecí pepřová omáčka kuřecí kousky kuřecí maso v pepřové omáčce kuřecí maso na pepri kureci kousky omacka recept z kuřecího masa a peprova omacka kuřecí na barevnem pepri kuřecí kousky v omáčce kuřecí steak s pepřovou omáčkou kureci na pepři recept kureci na pepri kuřecí maso na pepřové omáčce recept kureci kousky na pepri a smetane kuřeci stehenni kousky na pepři recept maso na pepřové omáčce