Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak upéct hruškový koláč s tvarohem? Výtečně se hodí k nedělní kávě
Zdroj: Fotografie by Freepik

Na stromech pomalu dozrávají hrušky a vy nevíte, jako dobrotu si z nich připravit? Poradíme vám recept na nedělní koláč s tvarohem a skořicí. Díky tvarohu bude koláč krásně vláčný a skořice v něm vám svou vůní navodí podzimní náladu.

Hrušky jsou po jablkách druhé nejoblíbenější ovoce podzimu. Existuje nepřeberné množství odrůd. Dělíme je na letní, podzimní a zimní. Zimní odrůdy se dají nejlépe skladovat, ale musíte počítat s tím, že nevydrží tak dlouho jako jablka. Pokud se vám urodilo mnoho hrušek a nemáte je kde uskladnit, můžete je například zavařit jako kompot, udělat z nich povidla, dětskou přesnídávku nebo z nich upéct moučník.

Hruškový koláč provoněný skořicí

Pokud jste se rozhodli pro přípravu moučníku, vyzkoušejte čtenáři oblíbený hruškový koláč s tvarohem. Překvapí vás svou vláčnou chutí a díky aromatické skořici si provoníte celý dům příjemnou vůní. Na koláč budeme potřebovat: 250 g polohrubé mouky, 100 g cukru moučka, 100 g másla, 1 vejce, 2 lžíce kakaa a trochu prášku do pečiva. 

  • Formu o velikosti 30 cm vymažeme a vysypeme kokosem. Troubu předehřejeme na 180 °C. Poté zpracujeme veškeré suroviny na těsto a vyválíme ho do koláčové formy.

Na koláčové těsto nalijeme náplň, která se skládá z: 250 g tvarohu, 50 g cukru, 1 vejce, 1 vanilkového cukru, 250 ml mléka a 1 vanilkového pudinku. Pokud se vám bude zdát náplň řídká, přidejte více vanilkového pudinku.

  • Na tvarohovou náplň poskládáme plátky očištěných hrušek (na velikost koláče postačí 2 hrušky), posypeme skořicí a mandlovými lupínky.
  • Pečeme v troubě zhruba 30 minut na 180 °C.

Pečená hruška v alobalu

Jako sladkou tečku za nedělním obědem si můžete připravit i pečené hrušky. Cukr se skořicí vytvoří na hruškách křupavou karamelovou krustu, kterou když doplníte šlehačkou, budete se olizovat až za ušima. S přípravou tohoto dezertu vám poradíme v našem video-receptu

Jaké dobroty připravujete z hrušek právě vy? Podělte se s námi o své ověřené recepty v komentáři pod článkem.

 

Komentáře

KudrnkaS KudrnkaS (moderátorka)

21. 9. 2023 20:47

Hrušky s tvarohem - to je výborná kombinace ....

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky