Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Domácí ledový čaj je báječný letní nápoj, který nabudí naše tělo a zároveň jej také dokonale osvěží v horkých dnech. Ledový čaj můžeme připravit z čaje černého, zeleného i ovocného, který doplníme ovocnou šťávou.

Domácí ledový čaj je dokonalým nápojem, který rychle zažene žízeň v horkých dnech a navíc vás láhev vyjde na pouhých pár korun. Ledový čaj lze připravit z čaje, ovocné šťávy a také voňavých bylinek ze zahrádky.

Jak připravit ledový čaj

Tento recept vás provede přípravou černého ledového čaje, na který si připravíme tyto suroviny: 6 sáčků směsi černého čaje, 2 lžíce třtinového cukru, 300 ml pomerančové šťávy, šťávu z 1 citronu, 10 lístků máty a led.

Na ozdobu budeme potřebovat: 1 citrón či limetku, 1 pomeranč, pár koleček okurky a snítku máty.

  1. Nejprve uvaříme do džbánu čaj v 1,5 litru vody, který necháme řádně vyluhovat. Ještě do horkého čaje vmícháme třtinový cukr, aby se ihned rozpustil. Po 15 minutách do čaje vhodíme lístky máty a uložíme ho vychladit do lednice.
  2. Po vychlazení do čaje přilijeme šťávu z pomeranče a citrónu. Vše důkladně promícháme a přidáme podle chuti kolečka pomeranče, citrónu i okurky.
  3. Čaj podáváme ve sklenici, do které vložíme ještě několik kostek ledu a snítku máty.
Báječné ledové osvěžení můžete připravit také podle tohoto videoreceptu - na přípravu je velmi jednoduchý a během noci se vám čaj skvěle vyluhuje.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více