Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit kuřecí maso, aby bylo šťavnaté? Zkuste marinády a nízkou teplotu
Zdroj: Pixabay, DagnyWalter

Kuřecí maso je libové a právě díky velmi malému množství tuku se při tepelné úpravě rychle vysuší. Předejít tomu však můžete díky marinování, obalení masa ve škrobu, ale také správnou manipulací s masem při přípravě.

Kuřecí maso je velmi oblíbené pro svou snadnou a rychlou přípravu. Často se však dopouštíme zbytečných chyb, díky kterým nejsme s výsledkem přípravy masa spokojeni. Jak na to, abychom docílili šťavnatého a měkkého masa? Poradíme vám.

Jak docílit šťavnatého kuřecího masa

Následující rady a tipy vám dopomohou ke šťavnatému a měkkému masu:

  1. Stěžejní je výběr masačerstvost a kvalita jsou samozřejmostí. Ale co jednotlivé části? Stehenní řízky budou vždy šťavnatější než prsa.
  2. K marinování stačí olej a bylinky, lze přidat např. česnek, citrónovou šťávu nebo víno. Maso naložené přes noc (nebo alespoň na dvě hodiny) je dokonale ochucené.
  3. Naložit kuřecí maso lze i do jogurtu nebo kefíru. Poté ho můžete ještě obalit v cornflakes. 
  4. Místo marinování můžete maso nakrájet na nudličky a obalit v kukuřičném škrobu. Maso si uchová veškerou šťavnatost a nevysuší se.
  5. Skvělé chuti i šťavnatosti docílíte také tím, že orestujete maso nakrájené na nudličky zároveň se zeleninou.
  6. Syrové maso krájejte tak, aby byly plátky rovnoměrně široké, jinak než bude hotová silnější část, ta tenká už bude příliš vysušená.
  7. Maso je potřeba připravovat při nižší teplotě. Příliš vysokou teplotou se ve svalových vláknech stáhne, čímž se z něj vytlačí voda a zůstane nám suchá podrážka. Také pozor na příliš dlouhou dobu tepelné úpravy masa.
  8. Při grilování nebo smažení maso neotáčejte za použití vidličky či nože. Propíchnutím z něj vyteče šťáva a tím se zbytečně vysuší. Po tepelné úpravě nechte maso ze stejného důvodu pár minut odpočinout.

Maso jste příliš vysušili? Připravte k němu omáčku, použít můžete i šťávu z výpeku. Ochutnejte také minutkové kuřecí nudličky, video-recept vás provede jejich přípravou a budou šťavnaté přesně tak, jak mají.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více