Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak se starat na jaře o vinnou révu. Jaké jsou hlavní zásady správné péče
Zdroj: Pixabay, Mabel Amber

Vinná réva je všem známá především proto, že na ní vyrůstají bobule nazývané hroznové víno, které nejčastěji konzumujeme čerstvé. Použít je dále můžeme k sušení a kandování, jsou také hlavní surovinou k výrobě vína. Poradíme, jak se vinná réva pěstuje.

Vinná réva se řadí mezi jedny z nejstarších rostlin, které se pěstuji již od nepaměti. Čerstvé hrozny obsahují především velké množství sacharidů, vitamínů i mnoho minerálních látek. Poradíme vám, jak pěstovat na jaře tyto oblíbené rostliny.

Jak pěstovat vinnou révu

Vinná réva je teplomilná rostlina, která vyžaduje dobře osluněné a teplé místo s dostatečně vysokou vrstvou půdy pro správné rozvinutí kořenového systému. Jak bychom se tedy měli na jaře starat o vinnou révu?

  • Pro dobrý růst révy je zásadní vzdušná a kyprá půda, proto bychom měli půdu okolo rostliny okopávat a odstraňovat plevel.
  • Révu bychom neměli zapomenout také pravidelně hnojitVhodným hnojivem pro révu je kompost nebo hnůj, který obsahuje potřebné živiny pro její růst a vývoj. Při hnojení koupenými hnojivy je důležité dodržovat pokyny i dávkování podle výrobce.
  • Důležitým krokem je řádné zalévání révy. Doporučuje se zajistit, aby měla v dostatečné míře vodu, zejména v teplých měsících.
  • Rostlinky révy bychom měli pravidelně kontrolovat a odstraňovat případná nemocná místa. Zajistit musíme také pevnou podpěru stonku kvůli zabránění zlomení rostliny.
  • Při péči o vinnou révu je důležitý správný řez, který nesmíme zanedbat.
  • Promyslíme si také ošetření vhodným postřikem proti houbovým chorobám. Při výsadbě dáme přednost rostlinám, které jsou k těmto chorobám méně náchylné.
Vinná réva je nenáročná rostlina, ovšem první rok znamená největší péči v pěstování. V dalších letech se můžete těšit na první očekávanou úrodu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více