Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Jak zdobit pomocí ředkviček. Z jednoduchých tvarů, zvířátek a květů budou mít radost i děti
Pixabay

Ať už připravujeme obložený chléb, talíř nebo mísu, potřebujeme k doplnění barev něco výrazného. Můžeme použít rajčata, kapii nebo ředkvičky. Z červenobílých ředkviček navíc velmi snadno vykrájíme drobné dekorace a ozdoby.

Ředkvičky v jarním jídelníčku

Oblíbená jarní zelenina je nejlepší čerstvá. Plátky ředkviček pěkně ozdobí namazaný chléb a nahrubo nastrouhané ředkvičky jsou skvělé do pomazánek a salátůPřebytek ředkviček zpracujeme do vařených pokrmů nebo sterilujeme. Bulvičky před použitím vždy dobře očistíme a zbavíme kořínků.

Jak zdobit ředkvičkami

Na práci nám stačí menší ostrý nůž, ale může se nám hodit i kuchyňská škrabka. K vykrajování pěkných tvarů nepotřebujeme zvládat žádnou složitou techniku. Z ředkviček snadno vytvoříme myšky, berušky a jednoduché houby (muchomůrky). Očka zvířátek vyznačíme kořením (hřebíček).

Zdobení ve studené kuchyni

Při vykrajování květů využíváme působivé střídání červené a bílé barvy. Některé části pouze nakrojíme, ale nedořízneme, čímž získají vzhled pootevřených plátků a poupátek. Nejrůznější abstraktní květy vytvoříme podle návodů z našeho receptáře. Květy a další tvary využijeme jako součást svátečního pohoštění.

Kromě ředkviček ke zdobení využijeme čerstvé okurky, pórek, rajčata, uvařená vajíčka a sýry. K dozdobení se hodí zelené natě. S tvořením nám mohou pomoci i děti, které se nejspíš rády postarají o nepovedené kousky.
Tento tip je užitečný  (2x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Máma v kuchyni

v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům