Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nejžádanějších rychlých moučníků. Přehled receptů s videonávody nám poradí, co dobrého upečeme během chvilky
Zdroj: Top recepty

Rychlé moučníky se hodí, když máme málo času a přesto bychom rádi vykouzlili něco chutného, s čím potěšíme rodinu nebo návštěvu. Náš přehled obsahuje výběr nejlépe hodnocených receptů, které jsou zároveň časově nenáročné.

Recepty na rychlé moučníky

Oblíbené recepty je nejlepší mít vždy po ruce. Ne vždy máme dostatek času na vaření, ale něco chutného a sladkého ocení rodina pokaždé. Dobroty z některých receptů využijeme jako sladkou tečku po dobrém obědě, jiné jako chutnou snídani nebo atraktivní pohoštění pro návštěvu.

  1. Andělsky nadýchaný perník
  2. Rohlíčky ze šlehačkového těsta
  3. Těsto na kynuté koláče - bez kynutí
  4. Buchta Rafaelo
  5. Nekynuté koláčky ze tří ingrediencí
  6. Tvarohové koblížky
  7. Cuketový perník

1. místo

Tento nadýchaný perník je chutný a velmi rychlý - prostě přesně takový, jaký bychom ho chtěli mít. Přidaná povidla, kakao, vanilkový cukr a vlašské ořechy pochoutku provoní a zvláční. Na závěr perník stačí pocukrovat a můžeme servírovat na talířky. Do těsta lze přidat vlastnoručně připravené perníkové koření

2. místo

Rychlé rohlíčky ze šlehačkového těsta jsou skvělou volbou, když chceme překvapit návštěvu. S těstem se velmi dobře pracuje. Tento "poklad našich babiček" můžeme připravit nasladko i naslano. Pokud potřebujeme do náplně rychle vylouskat vlašské ořechy, pomůže náš jednoduchý návod.

3. místo

Bezkonkurenční recept na kynuté těsto, které sice obsahuje droždí, ale kynout se nenechává, nás nejspíš nadchne. S těstem se rovnou pracuje - vytvoříme z něho během chvilky šátečky, koláčky nebo rohlíčky, které plníme libovolnou náplní. A jak připravit ty nejlepší náplně? Poradí další recept.

4. místo

Buchta na plech s názvem Rafaelo je lahodná a vláčná. Voní a chutná po kokosu a vanilce. Smetana jí dává skvělou chuť. Hotová je během chvilky, příprava je velmi jednoduchá, ale výsledek stojí za to. Jak si připravit do zásoby domácí vanilkový cukr, poradí náš další článek.

5. místo

 
Křehké tvarohové koláčky vytvoříme pouze ze tří základních surovin, které do těsta přidáváme ve stejném váhovém poměru. Po upečení jsou koláčky díky tvarohu vláčné. Plnit je můžeme jakoukoliv náplní. Z tvarohu pečeme i další výborné moučníky.

6. místo

Tyto koblížky jsou kypré a rychle hotové díky přidanému prášku do pečiva. S tvarohovými kobližky, které ještě za tepla obalujeme v cukru, můžeme potěšit rodinu třeba při nedělní snídani. Jednoduchý recept se postará o skvělý výsledek. Můžeme usmažit i další oblíbené koblihy

7. místo

Recept na cuketový perník se hodí mít po ruce, když nám začínají růst na zahradě cukety. Perník je vláčný, nadýchaný a stačí nám na něj několik surovin. Hotovou buchtu polijeme čokoládovou polevou, nebo jen pocukrujeme. A pokud potřebujeme zpracovat další cukety, inspiraci najdeme v dalším článku.

Znát spolehlivé recepty na rychlé moučníky se vyplatí. Oceníme je, když bychom rádi čas prožili s rodinou v přírodě, na výletě nebo na chalupě, a nezdržovali se dlouhým pečením. A když si chceme pochutnat, můžeme vybírat i z dalších dobrot podle receptů z našeho receptáře

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky