Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Snídaně do postele nebo romantická večeře ve dvou? Co udělá radost nejen na Valentýna
Zdroj: Top recepty

Ať už se rozhodneme našemu nejmilejšímu připravit snídani do postele, nebo něco dobrého k obědu či nachystat romantickou večeři, vždy je motivem naše snaha vyjádřit lásku. Chceme toho druhého potěšit, proto vybíráme z jídel, o kterých víme, že opravdu udělají radost.

Srdce a červená barva

Nejčastějším motivem je srdce - jeho tvar mají hlavně různé dezerty, zákusky a moučníky. I zdobení sváteční tabule obsahuje tento motiv, stejně tak ubrousky a drobné dekorace. Zaměříme se na výraznou červenou barvu - využijeme i krásně zbarvené ovoce a zeleninu v této barvě

Pro ni

Nejenom květiny, ale i vafle ve tvaru srdce, lívanečky nebo palačinky, to vše ozdobené kopečkem šlehačky a ovocem, mohou být to pravé. Z ovoce vybíráme především červené jahody nebo maliny. Vše dozdobí čtvereček čokolády nebo jemné hoblinky, které vzniknou při jejím strouhání.   

Pro něj

Můžeme vybrat něco osvěžujícího, zapečeného nebo pikantního. Tentokrát nepřidáváme česnek, ale můžeme zkusit něco dobrého z celeru nebo petržele, chutné jsou šunkové rolky s křenem. Jídla zdobíme čerstvým rajčetem nebo zelenou petrželkou.

Společná večeře ve dvou

Mělo by to být něco, na čem si pochutnáme oba. Můžeme zvolit přírodní plátek s rýží nebo mořské ryby. Oblíbené koření je zázvor, kari, pepř, chilli a muškátový oříšek. Na zdobení použijeme čerstvé bylinky, rajčata a plátky kapií - tedy opět plody v červené barvě.

I my, kteří svátek Valentýna obvykle neslavíme, můžeme tuto příležitost využít a nachystat něco chutného pro radost. Ať už to bude něco originálního nebo oblíbené jídlo, které přijde vhod vždycky - ten druhý jistě ocení, že jsme si dali záležet.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky