Mini Pavlovy nejen silvestrovské
Mini zákusky Pavlova jsou dokonalou kombinací křehkého sněhového korpusu, nadýchaného šlehačkového krému a čerstvého ovoce. Tento elegantní dezert, inspirovaný baletní umělkyní Annou Pavlovou, se hodí na slavnostní příležitosti.
Postup přípravy
Krok 1: Předem vyndáme z chladu bílky, aby získaly pokojovou teplotu.
Krok 2: Šlehací mísu vytřeme papírovou utěrkou octem nebo citronovou šťávou. Připravíme plech (velký, který patří k troubě), lehce ho potřeme olejem a vyložíme pečicím papírem.
Krok 3: Do připravené šlehací mísy dáme bílky, sůl a šleháme cca 2 minuty na nízké otáčky než začnou houstnout. Zvýšíme otáčky na střední a šleháme 3 minuty. Po minutě vždy přidáme 1/3 cukru, po posledním přidání šleháme na vysoké otáčky ještě cca 4-5minut do tuhých špiček.
Krok 4: Zapneme troubu na 100 °C spodek/vršek.
Krok 5: Do ušlehaných bílků přidáme škrob a zlehka, obracením stěrky, vmícháme spolu s citronovou šťávou.
Krok 6: Bílkovou hmotu dáme do cukrářského (máme-li jednorázového) sáčku s řezanou špičkou.
Krok 7: Nastříkáme na připravený plech kolečka s plným středem Ø cca 5 cm. Na plná kolečka uděláme další 2 kroužky, ale stříkáme jen po obvodu (střed necháme prázdný). Vyjde na 25-30 ks.
Krok 8: Vložíme do vyhřáté trouby na 110 minut, celou dobu neotevíráme troubu a po vypnutí necháme v troubě zcela vychladnout.
Krok 9: Upečené nebo spíše usušené korpusy by měly zůstat bílé, navrch křupavé, uvnitř vláčné. Po úplném vychladnutí (klidně přes noc) vyndáme z trouby a sloupneme lehce z papíru.
Krok 10: Nejprve z másla, cukru, pudinku bez vaření a koňaku utřeme hladký krém a malou moka lžičkou dáme na dno korpusů.
Krok 11: Dále vyšleháme 40% šlehačku do husta a opět pomocí cukrářského sáčku naplníme korpusy. Nakonec ještě naneseme 1 vrstvu šlehačky na vršek.
Krok 12: Dozdobíme ovocem a můžeme posypat krystalky nebo čokoládovým zdobením.
Zveřejněno 12. 1. 2025
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Mini Pavlovy nejen silvestrovské
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/kR66K
Moje poznámka
Mini Pavlovy nejen silvestrovské
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/kR66K
Nejnovější recepty
Cuketové sushi
Přidáno před 11 hodinami
Panenka v kopru
Přidáno před 12 hodinami
Přírodní kuřecí plátky v pikantní paprikové omáčce
Přidáno před 20 hodinami
Hermelín pečený v listovém těstě
Přidáno 15. 6. 2025 17:48
Nekynuté knedlíky s jahodami a kokosem
Přidáno 15. 6. 2025 17:17
Jahodovo-rebarborová bublanina s rebarborovou přílohou
Přidáno 15. 6. 2025 17:10
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Rýžový nákyp s broskvemi
Yennefer1 před 4 minutami
Jahodové muffins
kahus308 před 17 minutami
Meruňkový koláč
Evellinka před 44 minutami
Švestkové kuličky z tofu
Ivanka Rohacova před 2 hodinami
Rychlé kuřecí rizoto pro začátečníky
Kohoutova před 2 hodinami
Jihočeský kynutý koláč
Evculina84 před 7 hodinami
Špenátová polévka
brtna před 8 hodinami
Fazolkové lusky na smetaně
ZuzkaBob před 9 hodinami
Gulášová polévka z mletého masa
Anna.Milkova před 9 hodinami
Nadýchané a měkoučké loupáky
Zu.bart před 9 hodinami
Suroviny:
bílek,
sůl,
cukr krupice,
šťáva citronová,
škrob,
máslo,
cukr vanilkový,
pudink bez vaření,
koňak vaječný,
smetana ke šlehání,
borůvky,
zdobení
Komentáře (5)