Sojové smažáčky

Bezmasá jídla Doba přípravy: 15 minut 0 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 15 minut 0 názorů

Suroviny 4 porce

sáček sojových kostek
1 masox
lžička sojové omáčky
lžička magi,
2 stroužky česneku
1 vejce
lžíce hladké mouky
strouhanka
olej

Postup přípravy receptu

  1. Sojové kostky povaříme ve vodě s kostkou bujónu, sojovou omáčkou, magi a utřenými 2 stroužky česneku. Po uvaření necháme chvíli odstát a zchladnout a potom z kostek rukou vymačkáme co nejvíce vody.

  2. Uvařené a ochucené maso obalíme (nejlépe 2x) v klasickém trojobalu, do kterého můžeme přidat např. vegetu nebo grilovací koření a smažíme na oleji.

  3. Kousky vyndáváme na ubrousek, a můžeme je podávat samotné, jako slanou pochoutku, nebo se zeleninovým salátem. Jako samostatné teplé jídlo jsou velmi dobré s bramborovou kaší.

Poznámka od kuchařky

Toto jídlo vymyslel můj syn, jednou ho udělal a už ho musí dělat nafurt.

Komentáře k receptu Sojové smažáčky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: recept sojové kousky sojové kostky cena jak udelat sojove kostky sojové kousky sojová kaše sojové recepty smažené sojové plátky smažené sojové plátky v trojobalu sojové sojove kousky masa jakudelat sojove kostky sojove kostky s kaši smazene sojove kostky v trojobalu recept na smažené sojové kostky v trojobalu bramborová kaše a sojové kostky jak nejlíp udělat sojové maso sojové kousky s bramborovou kaší sojové maso s bramborovou kaší řecké sojové kostky sojové kostky na magi