Kuře se sladkou chilli omáčkou

pejsek Kuchařka: pejsek

Drůbeží maso 3 názory

Suroviny

1 kuře
sladká chilli omáčka na kuře
kousek másla
sůl
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Kuře opláchneme, osušíme, rozporcujeme. Každý díl masa osolíme a potřeme všude sladkou chilli omáčkou na kuře. Dobře se to dělá mašlovačkou nebo štětcem.

  2. Vložíme do pekáčku či zapékací misky, kam jsme na dno položili dva až tři tenké plátky másla. Přiklopíme pokličkou a pečeme v troubě.

  3. Ke konci pečení vyjmeme a ještě jednou po povrchu kuřecí porce potřeme. Necháme v troubě ještě chvíli odkryté, aby se vytvořila křupavá kůrčička.

  4. Podáváme třeba s rýží nebo se šťouchanými brambory. Vhodným doplňkem je hlávkový nebo okurkový salát. Poznámka: Je to jednoduché, ani začínající kuchařka to nemůže pokazit.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 7 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kuře se sladkou chilli omáčkou

Tématické fráze: kuře s chilli omáčkou sladka čili omáčka sládka čili omacka recept kure na chilli sladké kuře omáčka chilli na kuře kureci se sladkou chilli omackou kuřecí maso se sladkou chilli omáčkou kuře s chili omáčkou recepty se sladkou čili omáčkou chili omáčka recepty s chilli omáčkou omacka na kure kuře s čili omáčkou kure s chilli kure v chili omacce maso s chilli omáčkou kureci maso se sladkou chili omackou kuře v chilli omáčce čili omáčka

Zapomněl/a jsem heslo