Linecké kytičky

Suroviny

250 g hladké mouky
150 g másla
100 g moučkového cukru
1 žloutek
vanilkový cukr
citronová kůra
rybízová marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Do prosáté mouky a moučkového cukru přidáme máslo, žloutek, vanilkový cukr a citronovou kůru a vypracujeme těsto, které necháme asi hodinu odpočinout v chladnu.

  2. Na pomoučeném vále vyválíme asi 2 mm silnou placku, ze které pomocí tvořítek vykrajujeme tvary hvězdiček nebo kytiček.

  3. Vykrájené tvary opatrně přenášíme na vymazaný plech a pečeme dorůžova v dobře předehřáté troubě (elektrický sporák 175°C/plyn stupen 2).

  4. Hotové kousky po upečení a vychladnutí slepujeme rybízovou marmeládou nebo krémem a dozdobíme barevnou polevou (viz stránka o polevách) a cukrářskými ozdobami.

Komentáře k receptu Linecké kytičky

Tématické fráze: lineck poleva na linecké linecká svatební srdíčka linecké tě slepovane kyticky recepty linecke slepovane s nepecenym testem kytičky poleva na linecká kolečka linecke linecké kitičky kupovane linecke barevné linecké linecke top recepty recept na linecké kiticky dia linecke cukrovi stříkané kitičky vytecne linecké cukroví linecke kyticjy kupovaná linecká kolečka lineck slepovane s nepecenym testem