Ciabatta

Slané pečivo Doba přípravy: bez kynutí asi 50 minut 12 názorů

Slané pečivo Doba přípravy: bez kynutí asi 50 minut 12 názorů

Suroviny

1. těstíčko:
1/2 lžičky sušeného droždí
150 ml vody
3 lžíce mléka (vlažného)
1/4 lžičky cukru
150 g pšeničné chlebové mouky
2. těsto:
1/2 lžičky sušeného droždí
250 ml vody
1 lžíce olivového oleje
350 g pšeničné chlebové mouky
1,5 lžičky soli

Postup přípravy receptu

  1. Z ingrediencí na 1. těstíčko umícháme řídkou kašičku a necháme 12 hodin, nejlépe přes noc, nakynout.

  2. Pak k tomuto těstíčku přidáme ingredience č. 2 a vařečkou vypracujeme hladké, lepivé, řidší těsto, nelekneme se toho, je to tak správně.

  3. Přikryjeme utěrkou a necháme kynout aspoň 3 hodiny.

  4. Poté těsto stěrkou rozdělíme na dvě části, každou vyklopíme na hodně moukou posypaný plech, ruce si pořádně namoučníme a snažíme se velmi jemně vytáhnout těsto do délky, musíme s ním zacházet opatrně, abychom nevyhnali vzduchové bubliny. Pokud se nám těsto hodně rozlije do stran, můžeme ho podélně překlopit v polovině, v tom případě je lépe, máme-li pod ním pečící papír.

  5. Necháme nezakryté ještě asi 20 minut kynout, mezitím rozehřejeme troubu na 220°C a dospod dáme hrneček s vodou. Pak obě ciabatty upečeme.

  6. Upečené zní na poklep dutě.
    Recept není vhodný pro domácí pekárnu.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: kniha Chléb připravený ručně nebo v domácí pekárně

Cituji: "Ciabatta (="trepkový" chléb) svým tvarem připomíná velmi ošlapané trepky. Prodloužená doba kynutí a hodně tekutiny dávají vzniknout velmi lehkému chlebu s ojediněle porézní strukturou."

Komentáře k receptu Ciabatta

Tématické fráze: ciabatta recept ciabatta čabata recept na ciabattu ciabata recept ciabata čiabatta recept s italem v kuchyni domácí ciabata recept ciabatta čabáta recept domácí ciabatta domácí ciabata recept italske pecivo slane recepty cibata italské pečivo recept ciabatta recepty cibatta ciabata v domácí pekárně slané pečivo recepty italské pečivo