Bramborovo-uzeninové smažené placičky

Přílohy Doba přípravy: do hodiny 31 názorů

Přílohy Doba přípravy: do hodiny 31 názorů

Suroviny 14 kusů o velikosti menší dlaně

600 g uvařených brambor
200 g libovolné uzeniny -použila jsem uz. vep. krkovici
150 g hrubé mouky
1/2 sáčku prášku do pečiva
2 vejce
2 větší hrsti nakrájené natě lahůdkové cibulky
podle chuti trochu soli
nadrcené brambůrky- kdo nemá, dá strouhanku
olej nebo sádlo na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené brambory (ve slupce nejlépe den předem, jinak můžeme použít i zbylé brambory z předešlého dne) prolisujeme, přidáme 1 vejce, hrubou mouku smíchanou s kypřícím práškem do pečiva a propracujeme těsto.

  2. Uzeninu (nevařenou, nesmaženou) nakrájíme na drobné kostky, přidáme k bramborovému těstu, přisypeme cibulkovou nať, kdo chce může trochu přisolit (záleží, jak je uzenina slaná) znovu dobře propracujeme (dělala jsem vše ve větší míse) pak přendáme na vál nebo pracovní nepomoučněnou podložku a vyválíme váleček o průměru tak 10 centimetrů.

  3. Nožem krájíme kolečka 1,5 cm široká, která hned smažíme na rozpáleném tuku nebo obalíme v rozšlehaném vejci, nadrcených brambůrkách (strouhance) a pak smažíme na tuku 4 minuty z každé strany.

  4. Podáváme se špenátem, kapustou nebo k zelí, ale hodí se jen tak se salátem nebo čerstvou zeleninou.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem objevila v Koření od Antonína a trošku si ho obměnila. O brambůrky, co jsou na fotu v surovinách jsem bohužel přišla, když jsem se špatně vyjádřila k manželovi, že je potřebuji nadrtit:-) Nadrtil, ale do sebe, tudíž jsou placičky obalené pouze ve strouhance, ale i tak- byly dobré.

*

Komentáře k receptu Bramborovo-uzeninové smažené placičky

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: bramborové placičky z vařených brambor bramborové placky s uzeným bramborové placky s uzeninou bramborové placky smažené bramborové placky placičky z vařených brambor smažené placky z vařených brambor bramborove placky z vařenych brambor bramborové placky smažené smaženy bramborak bramborové placičky recept na smazene bramborové placky smažené bramborové placky recept smažené bramboráky bramborove placicky s uzenym recept smažené bramborové placky bramboráky z vařených brambor bramborové placky z vařených brambor s uzeninou uzeninové placky bramborové placičky recept