Punčové srdce

Suroviny

6 vajec
160 g krupicového cukru
200 g hladké mouky
Cukerný rozvar:
200 ml vody
200 g krupicového cukru
2 lžíce rumu nebo rumového aroma
2 lžíce punče nebo punčového aroma
citronová šťáva z 1/2 citronu
červené potravinářské barvivo
potravinářské barvivo žluté
Dohotovení:
jahodový džem
kokos
marcipán
potravinářské barvy

Postup přípravy receptu

  1. Bílky vyšleháme s cukrem na pevný sníh. Poté postupně přidáme žloutky a vše znovu dobře vyšleháme. Nakonec lehce vmícháme prosátou mouku a těsto naplníme do formy na srdce. Pečeme v předehřáté troubě při 160°C asi 45 minut. Pak necháme vychladnout.

  2. Do kastrolku dáme vodu a na mírném ohni ji povaříme s cukrem asi po dobu 5 minut. Poté odstavíme a přelijeme do misky. Ke svařené vodě přidáme rum, punč a šťávu z citronu. Rozvar rozdělíme na polovinu. Jednu obarvíme červenou a druhou žlutou potravinářskou barvou.

  3. Korpus rozkrojíme na čtyři díly. Spodní potřeme čtvrtinou džemu a dáme zpět do formy. Položíme druhý díl, polovinu polijeme červeným a druhou část žlutým rozvarem. Třetí díl polijeme rozvarem v obráceném pořadí. Poslední část potřeme druhou čtvrtinou džemu a položíme na dort džemem dolů. Zatížíme prkýnkem a dáme do chladničky.

  4. Sundáme formu a dort potřeme džemem. Strany obalíme v kokosu. Marcipán rozválíme. Vykrojíme z něj tvar srdce a položíme na povrch dortu. Ze zbylého marcipánu modelujeme kytičky a dort dozdobíme.

Komentáře k receptu Punčové srdce

Tématické fráze: cukerný rozvar punčový dort do dortové formy punčový rozvar punčové aroma rumový rozvar punčový dort srdce valentýnský punčový dort cukerný rozvar na puncové řezy rozvar na punčový dort cukerný rozvar recept punčový dort ve tvaru srdce rumovy rozvar na puncovy rozvar cukerné rozvary cukerné rozvary unčové aroma rozvar na dort punčák srdce punčový dort cukerny rozvar na punčák