Punčové košíčky

Suroviny

Těsto:
210 g hladké mouky
70 g mletého cukru
20 g kakaa
140 g tuku
40 g mletých ořechů
skořice
citrónová kůra
vanilka
Punč:
200 g pomletých piškotů
4 PL rumu (i více)
4 PL rybízové marmelády
60 g moučkového cukru
100 g másla
30 g kakaa
50 g mletých ořechů

Postup přípravy receptu

  1. Vypracujeme hladké těsto a necháme v chladničce odležet. Plníme malé formičky na košíčky, formičky nevymazáváme. Do upečených vychladlých košíčků dáme cukrářským sáčkem s ozdobnou špičkou základní máslový krém s rumem a hladkou špičkou kousek marmelády.

  2. Z uvedených ingrediencí vypracujeme punč, pokud je moc tuhý přidáme trochu rumu a másla, tak aby nám punč šel protlačit cukrářským sáčkem. Širokou ozdobnou špičkou naneseme spirálovitě punč na košíčky. Necháme ztuhnout a poléváme čokoládovou polevou.

  3. Nebo můžeme do punče přidat rozinky namočené v rumu, kandované ovoce, tvoříme kuličky, které polijeme čokoládovou polevou a dáme do košíčků.

  4. Ze zbylého punče můžeme utvořit kuličky, které polijeme čokoládou nebo obalíme v pomletých ořechách.

Poznámka od kuchařky

Recept na máslový krém:http://www.toprecepty.cz/recept/24249-maslovy-krem...

Zdroj: Recept na punč mám z receptáře po babičce.

Komentáře k receptu Punčové košíčky

Předchozí 1 2

Tématické fráze: punčové kuličky puncova napln do kosicku punčový krém punčová náplň punčová nádivka košíčky s punčovou náplní punčový košíček punčové kuličky recept nádivka do košíčků košíčky recept maslove kosicky punčové ořechy máslový krém do košíčků krem do kosicku punčová nádivka recept plněné košíčky punčové krem do kosicku z piskotu puncove naplne do kosicku linecké košíčky puncova napln recept na puncovou nadivku