Plněné a smažené žampiony

Houby Doba přípravy: 50 minut 11 názorů

Houby Doba přípravy: 50 minut 11 názorů

Suroviny 2 porce

8 celých žampionů
1 řapík celeru
50 g anglické slaniny
50 g eidamu
50 g nivy
50 polosuchého salámu
2 vejce
1 lžíce smetany
petrželka(pažitka)
pepř
sůl
trojobal:
hladká mouka
vejce
strouhanka a sůl

Postup přípravy receptu

  1. U žampionů oddělíme nožičky, které buď nastrouháme, nebo nasekáme na maličké kousky, zrovna tak nastrouháme oba sýry, polosuchý salám i řapíkatý celer - pokud nám nejde strouhat, tak nadrobno posekáme a anglickou slaninu s pažitkou také nakrájíme nadrobno.

  2. Všechno dáme do mísy, přidáme vejce, smetanu, pepř, osolíme(pozor!niva je slaná) a promícháme, pokud by se nám hmota zdála řídká, můžeme přidat malinko strouhanky-nebylo však třeba.

  3. Touto hmotou naplníme hlavičky žampionů do kopule, která bude tvořit téměř kuličku.

  4. Když máme připraveno, obalíme v trojobalu, nejprve v hladké mouce, pak v našlehaném osoleném vejci a nakonec ve strouhance.

  5. Pak už jen usmažíme na oleji dozlatova po obou stranách.

Poznámka od kuchařky

Žampiony jsem dělala pro nás dva, na každou porci 4 kusy, ale přijela dcera, tak jsme se rozdělili a já ještě obalila a osmažila Surimi s humrovou příchutí a bylo toho dost! Podávala jsem s bramborovou kaší posypanou řapíkatými celerovými listy-pochutnali

jsme si.

Komentáře k receptu Plněné a smažené žampiony

Tématické fráze: recept na smažené plněné žampiony plněné smažené žampiony smažené plněné žampiony smažené žampiony plněné jak dlouho smažit žampiony plněné žampiony smažené smažené žampiony jak dlouho smažit houby plněné žampiony smazene zampiony recept žampiony příprava žampiony recepty plněné žampiony recepty priprava zampiony příprava smažených žampionů žampiony v trojobalu plněné žampiony v trojobalu jak dlouho se smaží žampiony plněné a smažené žampiony plnene obalovane zampiony