Kuřecí stehýnka s nádivkou na tymiánu

Drůbeží maso Doba přípravy: 1hod 30 minut 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 1hod 30 minut 0 názorů

Suroviny 6-7 porcí

10 kuřecích stehen
8 rohlíků
6 stroužků česneku
200 ml mléka
3 vajíčka
máslo
tymián
koření na americlé brambory
3 cibule
pažitka
petrželka
50 g vyloupaných mandlí
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme nádivku. Nakrájíme na kostičky 8 rohlíků, do misky nalijeme 200 ml mléka, přidáme rozmačkaných 6 stroužků česneku, lžičku másla, žloutky z vajíček, sůl, 3 lžičky tymiánu, na drobno nakrájenou 1 cibuli, petrželku a pažitku. Nalijeme na rozkrájené rohlíky a rukou promícháme, přisypeme vyloupané mandle. Přidáme z bílků ušlehaný sníh a vše důkladně promícháme.

  2. Do pekáče dáme lžíci másla a 2 nahrubo nakrájené cibule, vyskládáme stehna posypaná kořením na americké brambory, tymiánem a solí, přidáme nádivku a dáme péct odkryté do trouby vyhřáté asi na 175' na 15 minut. Potom dalších 15 minut při stejné teplotě přiklopené. Pak zvýšíme asi na 180' a pečeme zhruba ještě dalších 30 - 40 minut odkryté. Podle potřeby podléváme.

  3. Bramborovou kaši vždy dělám tak, že vezmu vařené brambory přes lis na brambory pro lisování vařených brambor.

Poznámka od kuchařky

Já jsem během pečení na chvilku nádivku přikryla alobalem a tymiánem jsem opravdu nešetřila, ani na stehna ani na nádivku.

Komentáře k receptu Kuřecí stehýnka s nádivkou na tymiánu

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuřecí stehna na tymiánu kuřecí stehna s nádivkou kuřecí stehna tymian kuřecí kýty s nádivkou pečené kuřecí stehna s nádivkou kureci stehna na timianu