Čokoládový závin

Suroviny

Množství dle chuti:
listové těsto
čokoláda dle chuti
rozšlehané vejce
nasekané ořechy, pistácie, mandle
vanilkový nebo skořicový cukr
moučkový cukr - nemusí být

Postup přípravy receptu

 1. Listové těsto rozválíme na pomoučněném stole na plát silný cca 2,5 mm, pokud jsme nekoupili již předem rozválené těsto. Čokoládu rozbalíme a položíme na těsto tak, abychom po obou stranách měli stejně široké pruhy těsta, jako je široká čokoláda a z krajů nám také kus těsta zbylo, na překlopení přes čokoládu, kterým závin "uzavřeme".

 2. Nejprve tedy nakrájíme zešikma rádýlkem těsto na bocích čokolády na proužky, uzavřeme kraji těsta závin z kratších stran a proužky, které jsme pokrájeli přes sebe, střídavě šikmo překládáme.

 3. Takto zabalenou čokoládu v těstě přeneseme na plech vyložený pečícím papírem, potřeme vejcem, posypeme nasekaným ořechy, mandlemi... a dle chuti buď skořicovým nebo vanilkovým cukrem.

 4. Vložíme do předehřáté trouby na 190 stupňů a pečeme dozlatova. Před podáváním můžeme zlehka pocukrovat.

 5. Do těsta se dají zabalit i dvě čokolády za sebou a udělat tak závin delší. Nebo se dá naopak čokoláda rozdělit na menší díly, které opět zabalíme střídavě do mini proužků (o něco pracněji) a udělat tak více mini čokoládových závinů.

Poznámka od kuchařky

Tento "recept" na závin mi přistál v mailu již před několika měsíci. Říkal jsem si: "pěkná pitomost", ale vyzkoušet to, mě stále lákalo. A uznávám, že spíš ze zvědavosti, co to udělá s tou chudinkou čokoládou :-O ...no, slehla se po něm zem dřív, než jsem stačil vyfotit na řezu :-) a prý jestli jsem fakt pekl jen jeden?...

Komentáře k receptu Čokoládový závin

 • recepty73 recepty73(autor receptu)

  Majkaa: ...to ale vůbec nikomu nevadilo;-)<3 ...pokud bych chtěl čokoládu měkkou, použil bych nutellu;-):-*

  Odpovědět

 • Majkaa Majkaa

  Když zavin vychladne, tak čokoláda bude opět tvrdá i když je v listovém těstu8-(

  Odpovědět

Tématické fráze: čokoládový závin čokoládový závin z listového těsta čokoládoví závin závin s čokoládou jak udělat závin top recepty čokoládový závin závin sebou listovými závin s čokoladou čokoládový listový závin rcept na cokoladovy závin mini záviny,orechove čokoládové pecičky do závinu závin s čokládou listovy čokoladovy zavin cokadovy zavin čokoladovi záviny cokoladovy zavin v listovem teste recept na čokoládový závin závin z listového těsta cokoladove zavitky