Mléko Tatra - suroviny a ingredience
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 1 347 kJ / 322 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 7,50 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 7,50 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 8,00 g |
| – nasycené | 5,50 g |
| – nenasycené | 2,30 g |
| –– mononenasycené | 2,00 g |
| –– polynenasycené | 0,30 g |
| ––– omega 3 | 0,05 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodík | 100 mg |
| Sůl | 0,10 g |
| Sacharidy | 55,00 g |
| – cukry | 55,00 g |
| ––– laktóza | 5,00 g |
Recepty s touto surovinou
Niva pomazánka
Recept ještě nebyl hodnocenNivu rozstrouháme na jemném struhadle, přidáme máslo a mléko.Celé vidličkou rozetřeme do hladka. Podle potřeby upravíme hustotu pomazánky množstvím mléka, ale opatrně,…
Domácí karamelový jogurt s chia semínky
Recept ještě nebyl hodnocenMléko svaříme a zchladíme na 50 stupňů. Přimícháme jogurt, tatru a salko. Vše důkladně promícháme, nalijeme do čistých skleniček a uzavřeme. Necháme na teplém místě 5-6…
Likér ze slaného karamelu
Recept ještě nebyl hodnocenSlaný karamel má již své místo mezi pochutinami jisté. Hodí se do cukroví, dortů, ale také z něj připravíte lahodný likér na sváteční chvíle. Likér je snadný na přípravu…
Vaječný koňak
Recept ještě nebyl hodnocenPřipravte si vynikající domácí likér, který se hodí nejen pro slavnostní příležitosti, ale potěší a zahřeje jako dárek v pěkné láhvi. Nejlepší je odleželý, ale věřte, že…
Vánoční polévka Tatra
Recept ještě nebyl hodnocenHlavu z kapra a rozkrojenou cibuli dáme vařit. Po 20 minutách varu přidáme osolené porce kapra, ztlumíme a necháme "táhnout" 8 - 10 minut. Do scezeného vývaru zašleháme…
Polévka z ,,Tatry"
Recept ještě nebyl hodnocenNa másle osmahneme hladkou mouku a přilíváme vodu - postupně do poloviny hrnce. Musíme míchat a nepřipálit. Až voda vře, přidáme brambory nakrájené na střední kostky a…
Česnekovajíčková pomazánka
Recept ještě nebyl hodnocenVšechny přísady na pomazánku smícháme, můžeme i ve šlehači
Krůtí stehno s tapenádovo paprikovou omáčkou
Recept ještě nebyl hodnocenStehno zbavíme kůže a šikmo nařízneme po obou stranách, opepříme, osolíme a posypeme sušeným česnekem. V míse smícháme Tatru, tapenádu, grilované papriky, koření a sůl.…
Ořechy od babičky
Recept ještě nebyl hodnocenDo změklého másla přidáme všechny suroviny a uděláme hnotu, kterou necháme nejlépe přes noc v lednici. Touto hmoou druhý den plníme formičky, ale pouze zlehka, jelikož…
Bůčková sekaná"Korbáčik"
Recept ještě nebyl hodnocenNejlépe večer v míse důkladně promícháme bůček s mlékem a kořením a dáme v uzavřené nádobě do lednice přes noc uležet. Pokud připravujeme tentýž den, necháme uležet…
Vaječný koňak - ten náš
Recept ještě nebyl hodnocenV zimě a zejména před Vánoci se to jen hemží různými recepty na likéry a koňaky. Staly se nedílnou součástí závěru roku a vánočních svátků. Jejich chuť je kombinací…
Kaštanové baileys
Recept ještě nebyl hodnocenLikéry vyráběné doma získávají na popularitě. A nejsou to jen "vaječňáky", ale i různé obměny známého irského likéru. V tomto receptu se ukrývají ledové kaštany.…
Přečtěte si Zobrazit více