Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

6 tipů na velikonoční pomlázku pro malé koledníky: Co dát dětem na Velikonoce?
Zdroj: Pixabay, Silvia

Velikonoční pondělí znamená jediné, děti se těší na zasloužené dobroty. Každý rok dáváte dětem na pomlázku to stejné a chcete letos změnu? Připravili jsme pro vás tipy na originální, chutné i zdravější nápady pro děti.

Velikonoce oslavují vzkříšení Ježíše Krista a znamenají příchod vytouženého jara, ale i malých koledníků. Je nejvyšší čas připravit něco dobrého, aby děti neodešly s prázdnou. Máme pro vás několik tipů, co pro ně na pondělí připravit:

  1. Kvalitní čokoláda – králíčci, kuřátka, vajíčka aj. Tvarů je nespočet i typů čokolád je mnoho. Zde doporučujeme upřednostnit kvalitu nad kvantitou. Kvalitní čokoláda má pozitivní účinky na naše zdraví, ta nekvalitní je plná cukrů.
  2. Zdobená vejce natvrdo – klasická vejce natvrdo děti jistě očekávají. Mají nejspíš od maminky slíbenou skvělou pomazánku k večeři nebo oblíbený špenát s bramborovým knedlíkem k obědu.
  3. Bonbony – obchodníci se předhánějí v nápadech na vajíčka. Kupte velké balení bonbonů, rozdělte je do menších sáčků a ozdobte mašlí. Pokud neholdujete sladkému, připravte domácí bonbony plné vitaminů.
  4. Lyofilizované ovoce – mohou ho i ti nejmenší koledníci, co zatím sotva udělali v životě pár kroků. Je to zdravá a výtečná svačinka, která se dá sníst jen tak, nebo zužitkovat při pečení či zdobení moučníků.  
  5. Sladký popcorn – chcete být letos originální? Kupte nebo připravte sladký popcorn. Rozdělte jej do velikonočních kornoutů, které připravíte s dětmi a rozdávejte je na další sladkou a barevnou cestu.  
  6. Perníčky – sladké velikonoční perníčky jsou krásnou a chutnou koledou. U pečení i zdobení vám jistě rádi pomohou ti nejmenší a nejvěrnější pomocníci. A letos je můžete vyzkoušet plněné podle našeho video-receptu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více