Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Děti vám chtějí pomáhat zdobit perníčky? Výborně. Máme pro vás tipy na jednoduché zdobení, které zvládne každý
Pixabay

Vánoce jsou svátky pohody, dobrého jídla a hlavně příjemné doby strávené s rodinou. Děti budou jistě nadšené, že s vámi mohou perníčky nejen upéct, ale také je krásně nazdobit. Ale jak zdobit perníčky s dětmi? Máme pro vás hned několik tipů.

Perníčky nesmí mezi cukrovím chybět. Už při jejich vykrajování můžete požádat děti o pomoc. Určitě tak vzniknou i nová sváteční stvoření jako vánoční dinosaurus.

Jak udělat polevu na perníčky?

Dobrá poleva je opravdu důležitá. Barviva pak zajistí celé spektrum možností zdobení. Můžete použít kupovaná nebo využít suroviny z kuchyně a připravit přírodní.

Čím zdobit perníčky?

Přinášíme několik tipů, jak usnadnit dětem i vám práci:

  • snadný dávkovač: Na polevu kupte tzv. „stlačitelné lahve“, které možná znáte z kupovaných omáček. Jsou z měkkého plastu a mají tenčí hrot, který je ideální na dětské zdobení. Během roku se dají využít na domácí kečupy, med i tekutý karamel.
  • tradiční dávkovač: Můžete koupit pár přednaplněných trubiček a trh nabízí i různé zdobící tužky. Pokud fandíte sáčkům, mrkněte na ty pevné se zipem do mrazáku.
  • malujte: Děti mohou na perníčky malovat. Nařeďte polevu, připravte štětce nebo vyzkoušejte obyčejné párátko.
  • pojistěte se: Aby se neozvalo smutné „...ale já nevííím, co tam mám zdobit…“ Stáhněte si pár obrázků předem nebo děti požádejte, aby si je nakreslily den před zdobením.
  • vánoční ozdoby: Nezapomeňte pořídit sladké ozdoby na vánoční cukroví – sněhulák, cesmína, Santa, rybička, kometa aj., také třpytky, barevné kuličky a zkuste i vánoční jedlý papír. Není to drahé a udělá to velkou parádu.
  • netradiční ozdoby: Nebojte se dát na stůl bonbony, lentilky, pufovanou rýži i kandované ovoce a trochu čokoládové polevy či karamelu.
  • originální zdobení: Vyzkoušejte jedlé fixy, jsou plněné potravinářským barvivem a nabízejí mnoho barev.

Perníčky můžete připravit podle našeho videa. Nezapomeňte dětem každý výtvor s láskou pochválit. Pár perníčků půjde jistě do školky, jiné pro kamarády a paní učitelku do školy, a další musí vidět mnoho návštěv, takže budou ideální do věnce na dveře či na vánoční stromeček.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky