Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Na co se hodí sýr cottage. Oblíbené recepty s cottage sýrem
Zdroj: Top recepty

Cottage je vynikající čerstvý sýr hrudkovité konzistence, který se vyznačuje nízkým obsahem tuku. Můžeme si ho dát jednoduše přímo z kelímku k pečivu, ale jeho uplatnění je daleko širší - ve studené i teplé kuchyni, naslano i nasladko.

Oblíbené využití cottage

Pokud hledáme "odlehčený" sýr, je cottage dobrá volba. Je skvělý nejen do chutných pomazánek a salátů, ale hodí se i do řady dalších jídel. Je vhodný k zapékání pokrmů a stojí za ochutnání na topince potřené česnekem.

Odlehčené pomazánky se sýrem cottage

Pomazánky s cottage jsou jednoduché. Stačí přidat nadrobno nakrájenou cibulku a další zeleninu, výborná jsou rajčata i kapie. Cottage sám o sobě  nemá výraznou chuť, proto ho ochutíme podle svého přání. Vhodný je strouhaný křen, třený česnek, mletou sladkou papriku nebo koření Čubrica

Svěží a lahodné saláty s cottage

S cottage můžeme v kuchyni experimentovat. Jeho použití je univerzální a rozhodně s ním nic nezkazíme. Přidáváme ho do salátů, které se konzumují samotné (např. bramborový či těstovinový) nebo s celozrnným pečivem

Na co se ještě cottage hodí

Cottage lze použít v kombinaci s bramborami, kuskusem i těstovinami. Sýrem buď doplníme hotový pokrm na talíři nebo ho s jídlem zapečeme. Oblíbená je varianta cottage se špenátovými palačinkami. Sýr se hodí do slaných koláčů i do náplně pro zapékané tortilly.

Chuť cottage není výrazná, proto se dá použít i nasladko, podobně jako tvaroh nebo jogurt. Můžeme jím dokonce ozdobit lívance s marmeládou, snídaňovou kaši nebo ho přidat do ovocného salátu.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky