Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak ozdobit velikonoční perníčky. Přinášíme tipy na originální a snadné dekorace
Zdroj: JillWellington, Pixabay

Velikonoční perníčky patří k svátkům jara stejně jako nadýchaný beránek, tulipány ve váze a voňavý mazanec na stole. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám pomohou perníčky originálně barevně ozdobit a pozvat vytoužené jaro do našich domovů.

Jak zdobit perníčky

Připravte si své oblíbené těsto na perníčky a pokud ještě nemáte to pravé, pomůže vám s výběrem náš receptář. Samozřejmě můžete perníčky ozdobit klasickou bílkovou polevou, popř. do ní zamíchat trochu barev, nebo zkusit s námi něco nového:

  1. Po upečení potřete horké perníčky vejcem s rozmíchaným barvivem.
  2. Hotové perníčky polijte čokoládovou polevou a ozdobte pufovanou barevnou rýží, lyofilizovaným ovocem nebo klasickým cukrovým zdobením.
  3. Pokud s polevou nemáte dobré zkušenosti, můžete zakoupit Královskou glazuru (Royal icing), což je předpřipravená směs na zdobení perníčků, stačí přidat vodu.
  4. Perfektní jarní louku na perníčku vytvoříte smícháním rozmixovaných sušenek se zeleným barvivem. Buď použijte kvalitní gelové barvivo, které přidáte rovnou do mixéru k sušenkám, nebo sypkou zelenou barvu před přidáním nařeďte trochou vody.
  5. Různé ovocné žvýkací bonbony nebo oříšky v polevě pak mohou na perníčku připomínat velikonoční vajíčka. Použijte k jejich lepení hutnější polevu z kroku č. 3, aby originální vajíčka dobře držela.

Pokud jste na zdobení připraveni, nezapomeňte pozvat ty nejmenší, ale nejlepší pomocníky. Kromě perníčků ozdobí krásně velikonoční stůl i pocukrovaný beránek nebo voňavý mazanec. Inspirujte se našim video-receptem a užijte si krásné svátky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více