Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Šátečky z listového těsta v toustovači: Náplň zvolíme podle chuti, hotové jsou do pěti minut
Zdroj: Toprecepty-1974andrea

Věděli jste, že listové těsto můžeme péct i v toustovači? Stačí je naplnit oblíbenou náplní a během chvilky máme hotovo, bez pečicího papíru a potírání. Tyto šátečky přijdou vhod jako rychlé pohoštění, svačinka nebo večeře.

Listové těsto je vynikající, křehké a chuťově neutrální těsto, které můžeme naplnit téměř jakoukoli náplní od ovocné, makové, tvarohové, až po náplně z uzenin, sýrů a masa. V troubě nám pečení zabere přibližně 20 minut, proto pokud nás tlačí čas, nebo máme chuť na rychlou svačinku, můžeme stejným způsobem využít toustovač, kde se těsto krásně upeče do 5 minut. 

Čím šátečky z listového těsta naplnit

Šátečky můžeme plnit doslova čímkoli, na co máme v danou chvíli chuť. Je třeba však pamatovat na to, že náplň nesmí být moc tekutá (javorový sirup, med,...) a přeplněná, aby nestékala při zavření do horkých tělísek v toustovači. 

Máme pro vás několik osvědčených tipů na náplně:

Jak upéct listové těsto v toustovači

Listové těsto rozválíme na tenký plát, nebo můžeme koupit již přímo rozválené z obchodu. Podle velikosti plotýnek toustovače vykrojíme z listového těsta čtverce, které plníme připravenou náplní a slepujeme vždy dva k sobě. Okraje utěsníme a zamáčkneme prsty, aby náplň nevytekla. Vložíme do toustovače, přiklopíme a dozlatova zapečeme. Není třeba potírat vejcem ani tukem, těsto se nepřipeče. 

Další inspiraci na slané náplně můžete zhlédnout v našem video-návodu.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více