Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nejoblíbenějších moučníků z listového těsta potěší všechny zaneprázdněné. Jsou rychle připravené a velmi chutné
Zdroj: Top recepty

Pečení z listového těsta potěší každého, kdo nemá času nazbyt. Koupené těsto máme během chvilky připravené a zůstává už jen otázkou, čím a jak ho doplníme a ochutíme.

Moučníky z listového těsta jsou chutné a oblíbené, díky tomu jsou příjemným sladkým pohoštěním pro rodinu i známé. Drobné pečivo může také posloužit jako sladká svačina do práce, školy i na výlet. Oblíbená je kombinace listového těsta, pudinkové náplně a ovoce.

  1. Listové bochánky s krémem
  2. Listové šátečky s náplní z tvarohu, pudingu a meruněk
  3. Tenký koláč z tvarohu a švestek s drobenkou
  4. Listové mřížky s pudinkem a ovocem
  5. Pudinkové řezy z lístkového těsta
  6. Šneky z listového těsta na sladko
  7. Koláč Piňa Colada

1. místo

Bochánky z listového těsta jsou velmi rychlé a jednoduché. Připravíme krém z pudinku bez vaření Créme Olé a necháme vychladit. Upečeme obdélníčky z listového těsta, které podélně rozkrajujeme a plníme krémem.

Listové těsto se perfektně hodí na pečení šátečků. V tomto receptu je náplň připravená z uvařeného pudinku, tvarohusladkých meruněk. Nakrájené těsto plníme, zabalíme, potřeme rozšlehaným žloutkem a dáme péct. Hotové posypeme cukrem moučkou.

Skvělý tvarohový koláč nás nadchne. Při jeho přípravě jednoduše rozprostřeme na plech listové těsto, potřeme ho tvarohovým krémem, poklademe rozpůlenými švestkami a posypeme drobenkou

4. místo

Další atraktivní drobné sladké pečivo z listového těsta jsou mřížky s pudinkem a ovocem. Na nakrájené obdelníčky těsta dáváme vychladlý vanilkový pudink a ovoce. Vhodné jsou maliny, jahody, borůvky, třešně, ale chybu neuděláme prakticky s žádným oblíbeným ovocem. Přikryjeme dalším obdelníčkem s mřížkou a tvary potřeme rozšlehaným vejcem. Poté pečeme přibližně půl hodiny. 

5. místo

Na rychlé řezy z listového těsta a uvařeného citronového a vanilkového pudinku použijeme ovoce čerstvé nebo kompotované. Řezy budou rychle upečené a určitě také rychle snědené.

6. místo

Šneky z listového těsta možná známe spíše v jejich slané variantě, ale vyzkoušet můžeme i sladkou verzi. Rozválené těsto potřeme oblíbenou náplní. Připravit lze náplň ořechovou, makovou, tvarohovou nebo ovocnou (např. jablečnou nebo hruškovou). Srolované těsto s náplní krájíme na "šneky" a klademe je na plech.

7. místo

Koláč inspirovaný oblíbenou Piňa Coladou zachutná především jejím milovníkům. Na listové těsto rozložíme kousky ananasu a zalijeme krémem z tvarohu, kokosu a rumové tresti. Upečeme, necháme vychladit a můžeme podávat.

S listovým těstem se velmi příjemně pracuje a jiné oblíbené dobroty z listového těsta najdete v našem dalším článku. Vyzkoušejte i šneky naslano podle názorného videa:

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky