Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak vařit brambory v mikrovlnné troubě. Jde to různými způsoby, vybrali jsme některé z nich
Zdroj: Top recepty

Brambory můžeme uvařit dokonce v mikrovlnné troubě a hlavní výhodou je rychlost a pohodlnost přípravy. Tento způsob vaření se vyplatí, když nám stačí pouze menší množství vařených brambor.

Brambory jsou běžnou a často používanou přílohou. Pokud máme dostatek času a potřebujeme je uvařit pro více strávníků, použijeme klasické vaření v hrnci. Ale když nás čas tlačí a stačí nám jenom trochu brambor - ať už jako příloha, do bramborového těsta nebo třeba do karbanátků, může se nám následující postup hodit.

Jak vařit brambory v mikrovlnné troubě

V našem receptáři máme dokonce tři rozdílné postupy a všechny "fungují" dobře.

  1. Vaření pomocí zavařovací sklenice: Oloupané brambory nakrájíme a narovnáme do sklenice. Osolíme a přidáme trochu kmínu. Na sklenici o objemu 0,7 litru potřebujeme pouze 1 lžíci vody. Zašroubujeme víčko, sklenicí zatřeseme a vložíme ji do trouby na 8 minut na 700 W. Sklenice brambor stačí na dvě porce.
  2. Vaření ve skleněné nádobě simax nebo v plastové krabičce: Oloupané brambory (500 g) nakrájíme, dáme do nádoby, přidáme dvě polévkové lžíce vody, sůl, 1 lžičku másla a snítku rozmarýnu. Vložíme do trouby na 10 minut na 800 W. Poté vyjmeme z trouby a otevřeme nádobku až po 2 minutách.  
  3. Vaření  v papírové utěrce a igelitovém sáčku: Oloupané a pokrájené brambory osolíme a zabalíme do kuchyňské utěrky, vložíme do igelitového sáčku a trochu pocákáme vodou (1 lžíce). Dáme do trouby na plný výkon na 5 minut. Pokud chceme vařit brambory ve slupce, použijeme menší kusy a před vařením je na několika místech propíchneme, dále postupujeme stejně.
A co dobrého připravit k vařeným bramborám? Můžete vyzkoušet třeba houbovou omáčku, podle následujícího videa se určitě povede:
 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky