Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak vykostit kuřecí stehna? Vykostění zabere jen chvíli a šťavnaté stehenní řízky využijete do spousty pokrmů
Zdroj: Toprecepty-Vimeo

Podařilo se vám koupit velká kuřecí stehna, ze kterých by bylo hned několik porcí? Máme pro vás jednoduchý návod, který pomůže s jejich vykostěním. Vzniklé stehenní řízky můžeme dusit, smažit, nebo i plnit.

Stehenní kuřecí maso je daleko šťavnatější a křehčí než prsní. V obchodě jsou k dostání kuřecí stehna s kostí, které můžeme péct v celku, nebo již vykostěné stehenní steaky. Nicméně často se do vykostění masa pouštíme sami a to hned z několika důvodů. Jedním z nich mohou být finance, protože cena kuřecích stehen s kostí je nižší než vykostěných řízků. Zároveň nám zůstanou kosti pro dobrý vývar. Dalším důvodem může být koupě stehen s větší gramáží, ze kterých vykostěním připravíme více porcí

Jak vykostit kuřecí stehna

Postup vykostění kuřecích stehen je jednoduchý a jakmile si ho osvojíme, půjde nám to opravdu hladce. Budeme potřebovat ostrý tenký nůž, ideálně vykosťovací, ale dobře poslouží i klasický a samozřejmě kuřecí stehna s kostí. Kůži na kuřecích stehnech můžeme nechat, nebo pro lepší viditelnost během vykosťování kůži odstranit stáhnutím ze širší strany stehen směrem dolů ke kůstce. Takto zbylé kůže nemusíme vyhazovat a můžeme je využít k přípravě chutného samostatného pokrmu

  1. Kuřecí stehna nesmí být mražená, ale pouze chlazená, aby se dala dobře vykostit. 
  2. Maso nařízneme z horní strany až ke kosti. Řez vedeme od chrupavky podél celé kosti, z vnitřní a poté z vnější strany kosti. 
  3. Kolem kloubu drží maso pevněji, proto odřezáváme postupně krátkými tahy nožem.
  4. U chrupavky kolem dokola ořízneme kůži a šlachy
  5. Nadzvedneme kost a nožem odřezáváme maso od kosti. 
  6. Kosti využijeme jako základ pro kuřecí vývar

Video-návod na vykostění kuřete

V závěru pro vás máme video-návod s postupem, jak vykostit nejen kuřecí stehna, ale také celé kuře a to bez přerušení kůže. Takto připravené maso se výborně hodí na přípravu kuřecí rolády, kterou můžete naplnit podle vlastní chuti. 

Jak vykostit kuře

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky