Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Palačinky patří mezi nejoblíbenější jídla u malých i velkých. Že už jste slyšeli o všech možných verzích přípravy sladkého pokrmu? Jsme si jistí, že špagety z palačinek jste ještě neměli. Vyzkoušíte je?

Víkendová snídaně, rychlý oběd nebo sladká dobrota ke kávě? To vše mohou být milované palačinky. Recepty na palačinky oplývají variabilitou, můžete si vybrat vhodnou sladkou náplň, pokusit se o zajímavý tvar i vyzkoušet slanou variantu.

Jak připravit palačinkové špagety

Postup vás překvapí svou jednoduchostí.

  1. Do mixéru dáme 400 ml mléka, 50 g rozpuštěného másla, prášek do pečiva, 30 g cukru, špetku soli, 250 g hladké mouky a 4 celá vejce.
  2. Suroviny promixujeme.
  3. Tekutým těstem naplníme dávkovací lahev.
  4. Pánev potřeme olejem a těsto lijeme z lahve ve spirále.
  5. Palačinkovou spirálu opékáme z obou stran.
  6. Na hotové špagety z palačinek přidáme kousky ovoce, čokoládovou polevu a nasekané ořechy.

Varianty úpravy palačinek

Palačinky nám dávají prostor si v naší kuchyni pořádně vyhrát. Základní těsto se připravuje z hladké mouky, mléka a vajec. Další suroviny, alternativy i oblíbené tvary jsou již zcela ve vaší režii. Pokud nejste příznivci přepalovaného tuku, můžete vyzkoušet elektrický palačinkovač.

Nezapomeňte povolat malé strávníky, kteří pomohou s ochutnávkou i samotnou přípravou. Budeme rádi za vaše tipy a rady, které se vám osvědčily při pečení palačinek. Můžete je napsat do komentářů pod článek.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více